gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Arbiter Weever stroomt betaald voetbal in

2db9ae3c9b23b591246a85c96a881b88

Assistent-scheidsrechter Kevin Weever (24) uit Vorden heeft opnieuw een aanstelling in het betaald voetbal gekregen. De ambitieuze grensrechter maakte onlangs zijn debuut in de Keuken Kampioen Divisie en kijkt uit naar de toekomst.

Tijmen Gerritsen |
‘’Ik mocht begin november debuteren bij de wedstrijd tussen FC Den Bosch en Jong PSV’’, vertelt Weever. “Voor mij was dit weer een nieuwe mijlpaal en ik ben erg blij dat het uitstekend verlopen is.” De lijnrechter had tijdens de wedstrijd te maken met een aantal scherpe buitenspelsituaties, maar achteraf was te zien dat het allemaal correct was beoordeeld. ‘’Nu de wedstrijd goed is verlopen en de waarnemers ook tevreden waren, geeft dat vertrouwen.’’ De beloning voor zijn goede debuut krijgt Weever aanstaande zaterdag 28 november al. De Vordenaar is door de voetbalbond aangesteld bij de wedstrijd tussen FC Dordrecht en Jong Ajax. Weever ziet veel mogelijkheden bij de KNVB voor jonge officials. ‘’Als je echt wil, en echt talent hebt, dan is het mogelijk. Bij de bond zijn er verschillende opleidingstrajecten voor jonge scheidsrechters. Dan zie je ook welke kansen je kan krijgen’’, verwijst Weever naar zijn tweede aanstelling.

Weever was vorig seizoen veelal actief in de Tweede en Derde Divisie en maakt nu promotie naar de Keuken Kampioen Divisie. Daar zijn volgens de grensrechter de volle stadions de grootste verandering voor arbiters. Door de coronamaatregelen zijn de stadions nu noodgedwongen leeg, maar Weever ziet wel andere grote verschillen tussen de twee competities: ‘’Het voetbal gaat logischerwijs veel sneller en is fysieker. Dat zorgt ervoor dat wij veel meer beslissende momenten hebben in een wedstrijd. Daarnaast zijn er meer camera’s op je gericht, waardoor wij situaties na de wedstrijd goed terug kunnen kijken.''

Weinig beschikbare wedstrijden
De Vordenaar kan door de stilgelegde amateurcompetities alleen aangesteld worden voor wedstrijden in de Keuken Kampioen Divisie en de Vrouwen Eredivisie. ‘’We zijn daardoor met een grote groep arbiters voor een beperkt aantal wedstrijden, waardoor het elke week maar afwachten is of je wordt aangesteld. Aanstaande zaterdag mag ik naar Dordrecht ,en dan is het voor mij weer afwachten op een volgende aanstelling. Dit smaakt in ieder geval naar meer’’, besluit Weever.

Foto: Orange Pictures

Lees ook

LokaalBelangDtc0

Lokaal Belang Doetinchem verder als Samen Lokaal Doetinchem

Lokaal Belang Doetinchem gaat verder onder de naam Samen Lokaal Doetinchem. Dat maakte de partij maandagmiddag bekend. Volgens de partij dekte de oude naam niet meer volledig waar zij voor wil staan. De lokale partij heeft momenteel één zetel in de gemeenteraad.

Capibara40

Mannelijke capibara overleden in dierentuin in Eibergen

Een mannelijke capibara is donderdag in dierenpark Hof van Eckberge in Eibergen overleden. Na een introductie met het andere geslacht is er een confrontatie geweest, die het mannetje helaas niet heeft overleefd.

Fien Snelting

Fien Snelting wint twee prijzen bij Amphion Open: ‘Voelt een beetje onwerkelijk’

Voor de 21-jarige Fien Snelting uit Megchelen is de finale van Amphion Open van zaterdagavond er een om niet snel te vergeten. De singer-songwriter won zowel de persprijs als de vakjuryprijs.

StruikelsteenMoorman20

Na straatnaam nu struikelsteen voor verzetsheld Moorman: ‘lokale helden eren’

Een eigen straat had hij al, na dit weekend heeft verzetsheld Wim Moorman ook een eigen struikelsteen, gelegd voor zijn geboortehuis aan de Sint Jansgildestraat in Beek. “Iedere kern heeft zijn eigen helden, die moeten we eren. Voor Beek is één van die helden Wim Moorman”, zegt initiatiefnemer Henk Ankoné.

SluisEefde0

Gemaal in Eefde kan extreem laag water niet aan

Miljoenen steken in een renovatie, maar geen rekening houden met laag water: bij het gemaal in Eefde dreigt dat een kostbare misser te worden. De pompen hangen te hoog om bij droogte voldoende water naar het Twentekanaal te krijgen. Daardoor dreigt het Twentekanaal eens in de twee jaar te moeten sluiten voor alle scheepvaart. Voor de binnenvaart en bedrijven langs het kanaal kan dat flinke gevolgen hebben.

WhatsApp Image 2026-09-21 at 09.57.21

Keukenbrand richt veel schade aan in woning in Doetinchem

Bij een brand in een woning in Doetinchem is zaterdagochtend veel schade ontstaan. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.