gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Apart tijdsblok zorg en onderwijs in Zelhem

7addfef995a3b799cc58237fc094d329.jpg

De Zelhemse teststraat creëert een tijdsblok specifiek voor zorgmedewerkers en onderwijspersoneel met coronaklachten. In het tijdsblok waarin de prioriteitsgroep geplaatst is, worden er geen reguliere tests afgenomen.

Serena Speet |
"In Zelhem worden vanaf woensdag zorgmedewerkers, onderwijspersoneel en medewerkers van de kinderopvang getest van 08.30 uur tot 10.15 uur", vertelt Jessica van den Bergh, communicatieadviseur bij de GGD Noord- en Oost- Gelderland. "Tijdens dit tijdslot kunnen er geen reguliere tests afgenomen worden." Dat heeft volgens Van den Bergh te maken met de verschillende laboratoria waar de tests heen moeten: "De prioriteitsgroep gaat naar een ander lab waar ze sneller kunnen analyseren, als we dan ook reguliere tests afnemen lopen er twee stromen door elkaar en de kans dat er dan iets fout gaat is groot."

Achterhoekers met coronaklachten konden zich al laten testen in Winterswijk, Zutphen en Zelhem. De tijd tussen het testen en de uitslag van een reguliere test is volgens van den Bergh rond de veertien uur, al duurt dit in de meeste gevallen minder lang: "Dat is een gemiddelde, meestal hebben mensen de uitslag al eerder in de mailbox, het kan ook langer duren op het moment dat er heel veel mensen getest moeten worden." Datzelfde geldt voor de prioriteitsgroep, zij hebben de belofte dat de testuitslag er dezelfde dag is, maar vaak is dat na zes uur.

Geen sneltest
Hoewel de prioriteitsgroepen in Zelhem dezelfde dag nog de uitslag krijgen gaat het niet om een sneltest: "We nemen gewoon de PCR-test af, maar omdat het naar een apart laboratorium gaat heb je die uitslag sneller", aldus de communicatieadviseur. Toch gaat het volgens van den Bergh in de reguliere teststraat ook al snel: "Mensen wachten bijna nooit veertien uur op de uitslag, daar zijn we heel blij mee."

Foto: REGIO8

Lees ook

Bijna 3.200 euro opgehaald met sponsorloop voor afgebrande sporthal Lochem

Basisschool De Vennegötte in Lochem heeft woensdagochtend bijna 3.200 euro ingezameld voor de afgebrande sporthal van tafeltennisvereniging LTTC De Toekomst. Het bedrag werd opgehaald met een sponsorloop die door de school werd georganiseerd.

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.

VBGRAVIT0.png

De Graafschap klaar voor Gelderse kraker op volle Vijverberg: 'De krenten in de pap'

De Graafschap is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en die reeks wil trainer Marinus Dijkhuizen zondag, uiteraard met een overwinning, voortzetten tegen Vitesse. De oefenmeester merkt dat de Gelderse kraker leeft binnen de club.

Schermafbeelding 2026-03-06 141257.png

Twee auto’s flink beschadigd bij aanrijding door voorrangsfout in Ulft

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de T-splitsing van Het Goor en de Hogeweg in Ulft zijn beide voertuigen flink beschadigd geraakt. Door een voorrangsfout kwamen de voertuigen hard met elkaar in botsing.

VanKeukentafelNaarKieslijstWormgoor.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Betsy en Marijn Wormgoor in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Betsy en Marijn Wormgoor, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Berkelland.

PetitieBeek20.png

Petitie tegen eenrichtingsverkeer Beek ruim 1100 keer ondertekend: ‘Dit is een signaal’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek heeft zijn petitie tegen de eenrichtingsweg op de grens in Beek overhandigd aan de gemeente Montferland. Eerder vertelde hij dat hij veel omzet mist door de maatregel. Zijn actie heeft heel wat losgemaakt in het grensdorp. Ruim 1100 mensen hebben de petitie ondertekend.