gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Amsterdamse sferen op jubileum van Reurpop

817497fbc21fdfd01657a9c208ddc30e.jpg
Redactie REGIO8 |

“De voorbereidingen lopen voorspoedig, alleen de regen gooit een klein beetje roet in het eten”, zegt voorzitter Martijn Klein Brinke. De jubileumeditie kenmerkt zich door de komst van twee nieuwe onderdelen op het festivalterrein. “We hebben dit jaar voor het eerst een Amsterdams plein met verschillende thema’s in dat plein en een Greyhound Saloon.” De laatste voorbereidingen worden vrijdag nog getroffen, waarna het feest in de avond los kan barsten.

Het Amsterdamse Plein bestaat uit een grote ronde tent, met daarin duizenden klinkers die samen een echt plein vormen. “Aan dat plein hebben we diverse barretjes gemaakt om echt het pleingevoel te creëren en echt het gevoel te krijgen dat je in de stad bent”, zegt vrijwilliger Martijn Fokkink. Via kleine deurtjes in verschillende gevels kunnen festivalbezoekers een cafeetje binnenstappen. Zo is er een bananenbar, een Japanse karaokebar en een shotjesbar. “Wij vonden het wel grappig om een stukje van het Westen hier naartoe te halen, om een nieuwe leeftijdscategorie op de kaart te zetten. Het is een beetje gericht op 50- en 60-plussers”, zegt de voorzitter.

Groei
Met 11.000 bezoekers is Reurpop dit jaar groter dan ooit tevoren. Maar de organisatie wil niet meer verder groeien. “Ons doel is om uitverkocht te raken en om daarmee een exclusief feestje te worden”, zegt Klein Brinke. “Om diegene die op tijd is te kunnen bedienen met kaarten. Dus als je te laat bent, dan kun je er gewoon niet in.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Reuven Niemeijer (2).jpg

De Graafschap is aanvoerder en topscorer Reuven Niemeijer kwijt in de laatste twee competitiewedstrijden

In de wedstrijd tegen VVV-Venlo viel de aanvaller uit na een blessure aan zijn onderbeen. Na onderzoek in het Rijnstate Ziekenhuis is de conclusie getrokken dat “Niemeijer in ieder geval de laatste twee duels in de reguliere competitie aan zich voorbij moet laten gaan”, meldt De Graafschap in een bericht.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Weer asbest gevonden bij sloop zalencentrum: school in Halle later klaar

Bij de sloop van partycentrum Nijhof in Halle is weer asbest gevonden. Dat meldt de gemeente Bronckhorst. De vondst werd gedaan bij de laatste fase van de sanering, in de fundering. "Dat hadden we niet voorzien", laat de gemeente weten.

VORDEN 112 geblurd.jpg

Auto raakt van weg in Vorden: één gewonde

Op de Hengeloseweg (N316) bij Vorden vond maandagmiddag een verkeersongeval plaats. Een auto raakte in de berm, waarna de bestuurder werd meegenomen met de ambulance.

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.

PFAS in water.png

Zwemverbod De Betteld blijft en PFAS-adviezen houden stand

Het blijft verboden om te zwemmen in recreatieplas De Betteld in Zelhem. Door een verontreiniging van PFAS is het water betreden te gevaarlijk. De plas is afgesloten van de Oosterwijkse Vloed en de Baakse Beek. De hoeveelheid PFAS is volgens de gemeente op die twee locaties stabiel. Hoe lang het verbod nog geldt, is niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-13 at 15.42.06.jpeg

Van zelfrijdende pendelbussen tot AI-universiteit; studenten ontwerpen OV-hub Varsseveld

Om het ontwerp voor de OV-hub die rondom station Varsseveld moet komen vorm te geven, schakelt de gemeente Oude IJsselstreek studenten van Saxion Hogeschool in. De studenten maakten een ontwerp waarin ze ‘out of the box’ moesten denken. Met zelfrijdende pendelbussen en een universiteit puur gericht op AI is dat in ieder geval gelukt.