gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekers stappen over naar Olympiakos

3678a0f5931819624c63ca51082cf1bf

De Cypriotische club Olympiakos Nicosia heeft twee Achterhoekers vastgelegd. Verdediger Bert Esselink en aanvaller Sam Hendriks komen dit seizoen in actie voor de club op het eiland in de Middelandse Zee.

Redactie REGIO8 |
Esselink wordt door Olympiakos voor één jaar gehuurd van Apoel Nicosia, waar de ’s-Heerenbergse verdediger nog onder contract stond. De 23-jarige Achterhoeker is al meerdere jaren actief op Cyprus. Nadat zijn contract bij De Graafschap niet verlengd, stapte de verdediger in 2020 over naar PAEEK. Daar verdiende hij een contract bij topclub Apoel Nicosia, de club die hij nu na één seizoen tijdelijk verlaat.

De 27-jarige Hendriks heeft bij Olympiakos een contract getekend voor één jaar, met een optie op twee extra seizoenen. Bij zijn club Cambuur Leeuwarden was de geboren Doetinchemmer op het tweede plan geraakt. Afgelopen seizoen werd hij verhuurd aan zijn voormalige club De Graafschap, waar hij tot vijf doelpunten kwam.

Landskampioen
Olympiakos Nicosia komt uit op het hoogste niveau van Cyprus. Vorig seizoen eindigde de club in de reguliere competitie als negende, Esselink zijn vorige werkgever Apoel sloot het seizoen af als tweede. In het verleden werd Olympiakos twee keer kampioen, in 1974 en 1976.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

9236ca55cc08bed6168dc9c5d22a6a43

Sporthal Breedenbroek luidt noodklok: 'Waarom Etten en Megchelen wel?'

Sportbelangen Breedenbroek heeft woensdagavond tijdens een commissievergadering de noodklok geluid over de toekomst van de sporthal. De stichting vraagt de gemeente om zes ton voor renovatie en verduurzaming. "Waarom andere kernen wel en Breedenbroek niet?", vraagt secretaris Margriet Koenders zich af.

DokeTempels10

Doke Tempels uit fractie PRO Nederland Oude IJsselstreek gezet, toekomst zetel onbekend

Raadslid Doke Tempels maakt niet langer onderdeel uit van de fractie van PRO Nederland Oude IJsselstreek. De partij heeft het vertrouwen in het raadslid opgezegd nadat ze volgens PRO maanden onbereikbaar was. Tempels wilde zelf wethouder worden, maar John Haverdil won uiteindelijk die interne strijd.

GraafschapZW

Oud-voorzitter De Graafschap Hylke Enzerink overleden

Hylke Enzerink, van 1994 tot 2000 voorzitter van De Graafschap, is overleden. Dat maakt de club bekend op haar kanalen. Enzerink is 83 jaar oud geworden.

Bord Didam

Alleen bestemmingsverkeer nog welkom in centrum Didam

Automobilisten die het centrum van Didam als sluiproute gebruiken, mogen daar vanaf vandaag niet meer rijden. Alleen bestemmingsverkeer is nog welkom. Met de proef hoopt de gemeente de verkeersoverlast terug te dringen.

WhatsApp Image 2026-09-09 at 09.54.59

Fietsster lichtgewond na aanrijding in Doetinchem

Een fietsster is woensdagochtend lichtgewond geraakt bij een ongeval op de Mozartlaan in Doetinchem. Een automobiliste reed achteruit en zag daarbij drie meisjes op de fiets over het hoofd.

Trekkers OIJ

Honderden boeren bieden brandbrief aan bij gemeentehuis Gendringen

Zo'n 250 boeren kwamen dinsdagavond met tientallen trekkers naar het gemeentehuis van de gemeente Oude IJsselstreek in Gendringen. Ze boden een brandbrief aan, aan burgemeester Laura Werger waarin ze hun zorgen uitspreken over de brief van minister van Essen. Hoewel een gemeente in eerste instantie niet over die regels gaat, is het gemeentehuis volgens de boeren tóch de geschikte plek.