gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoek wil eerste rookvrije regio zijn

7c5887fa09364a6933d2e3107b7ba3d9.jpg

In de Achterhoek hebben partijen de handen ineengeslagen om samen te werken aan een rookvrije regio. De campagne 'Achterhoek Rookvrij' moet zorgen voor dat krachten worden gebundeld om Achterhoekers van het roken af te krijgen.

Redactie REGIO8 |

"We willen voorkomen dat jongeren gaan roken", zegt projectleider Welmoed Nijboer. In dat kader worden jongeren bijvoorbeeld benaderd via middelbare scholen in de regio. "In de Achterhoek willen we nog sneller naar nul nieuwe rokers dan op andere plekken in Nederland." De campagne moet er ook voor zorgen dat een rookvrije omgeving mogelijk wordt. "Denk aan sportclubs, speeltuinen, scholen, de huisartsenpraktijk, het gemeentehuis, een straat of een buurt", zegt Nijboer. Het ziekenhuisterrein van het Slingeland in Doetinchem en het SKB in Winterswijk zijn sinds begin dit jaar al geheel rookvrij. "Ziekenhuizen dragen bij aan gezondheid en dat willen we ook graag uitstralen. Daar hoort roken dan niet bij", aldus longarts Dirk Nijmeijer. "Ik sta achter een rookvrije generatie, dat moet uiteindelijk gerealiseerd gaan worden." Tot die tijd moeten er nog wel wat hobbels worden genomen. "Het heeft allemaal te maken met een aanspreekcultuur door mensen erop te wijzen dat er op een bepaalde plek niet gerookt mag worden", zegt Nijmeijer. "Vroeger werd er nog gerookt in spreekkamers en op afdelingen. Dat kun je nu niet meer voorstellen. Ik denk dat de tijd nu wel rijp is voor een rookvrije omgeving."

'Achterhoek Rookvrij' wil tevens rokers helpen bij het stoppen met roken. "Voor elke Achterhoeker die wil stoppen hebben we een hulpaanbod dat bij hem of haar past", aldus de projectleider. Zoals een training 'Stoppen met Roken' die wordt gegeven in Terborg. Mary Snijders heeft 35 jaar gerookt en heeft meerdere keren geprobeerd om te stoppen. Ze hoopt dat het nu echt gaat lukken. "Ik wil niet dat de sigaret mijn leven gaat beheersen", zegt Snijders. "Ik wil me niet meer machteloos voelen zonder een sigaret. Het meest belangrijkste is mijn gezondheid." Dat een hele regio, zoals de Achterhoek, een gezamenlijke aanpak heeft gekozen om het roken te stoppen is volgens Nijboer voor het eerst. "In Amsterdam doen ze het op stadsniveau, maar een hele regio is nieuw." Dat de Achterhoek over twee jaar rookvrij is, is volgens Nijboer een utopie. "We hopen dat we wel een eind op weg zijn met onze doelen. We gaan zeker meten of we resultaat hebben geboekt."

Foto: REGIO8

Lees ook

magneetvisssen.jpg

Jonge magneetvissers stuiten op munitiekist en mogelijke ontsteker in Doetinchem, EOD ingeschakeld

Bij de fietsbrug over de Oude IJssel in Doetinchem hebben een groep jongeren maandagmiddag een munitiekist en een magazijn uit de Tweede Wereldoorlog gevonden tijdens het magneetvissen. Ook troffen zij een mogelijk ontstekingsmechanisme voor explosieven aan, waarop de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is ingeschakeld.

Kampioenen-1-2-19-april-2026.jpg

Wild Rovers Doetinchem bekroont eerste seizoen met twee teams met dubbel kampioenschap

Rugbyclub Wild Rovers uit Doetinchem heeft clubgeschiedenis geschreven. In het eerste seizoen met twee seniorenteams zijn zowel het eerste als het tweede team kampioen geworden. “Ik sprak aan het begin van het seizoen uit dat we met beide teams kampioen wilden worden, maar dat het echt gelukt is, is waanzinnig”, zegt trainer André Hendriksen.

NKDansgarde0.png

Honderden danseressen strijden om de titel bij NK dansgarde in Ulft

Honderden danseressen en enkele dansers streden afgelopen weekend in sporthal de IJsselweide in Ulft om de nationale titels dansgarde. Wie denkt dat dansgarde iets is dat simpelweg bij carnaval hoort heeft het mis. Er wordt serieus gedanst én gejureerd op hoog niveau mét Ulfts succes.

Schermafbeelding 2026-04-20 093102.png

Een gewonde bij ongeval met twee voertuigen op N315 bij Zelhem

Bij een ongeval met een busje en een auto is zondagmiddag een bestuurder op de Ruurloseweg gewond geraakt. Een bestelbus belandde in de berm, waarna het achteropkomende voertuig deze niet meer kon ontwijken.

112Westendorp.jpeg

Auto met aanhanger belandt in weiland na botsing in Westendorp

Bij een aanrijding tussen twee auto’s is zaterdagavond in Westendorp een gewonde gevallen. Door de botsing eindigde een auto met aanhanger in een weiland.

WhatsApp Image 2026-04-17 at 22.43.22.jpeg

De Graafschap stelt kwartfinale play-offs veilig

De Graafschap heeft vrijdagavond de tweede ronde van de play-offs veiliggesteld door op een sfeervolle Vijverberg te winnen van promovendus Cambuur. De Superboeren draaiden een 0-1 achterstand om tot een 3-1 overwinning.