gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoek raakt brandweerwagens kwijt

03f30bb54502cae86f3ebe7828dc94e3.jpg

De 22 burgemeesters zijn woensdagmiddag als algemeen bestuur van de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (VNOG) akkoord gegaan met de toekomstvisie van de organisatie. Gekozen is voor de meest sobere variant, waardoor een aantal korpsen in de Achterhoek voertuigen moet inleveren.

Redactie REGIO8 |

"De veiligheid voor bewoners in de Achterhoek blijft gegarandeerd", zegt directeur Diemer Kransen van de VNOG. "Het basisplan gaat nog steeds uit van volledige veiligheid van al onze burgers en ondernemers." Met uitzondering van de burgemeester van Putten gingen uiteindelijk alle burgemeesters in de bespreking van woensdagmiddag akkoord met de toekomstvisie van de VNOG. "Het is ook niet zo dat brandweervoertuigen op marktplaats worden gezet", zegt Ton Heerts, bestuursvoorzitter van VNOG. "Dit is een proces van jaren, dus voorlopig is iedereen heel hard nodig en zeker ook alle vrijwilligers in het veiligheidsdomein."

Een amendement van burgemeester Anton Stapelkamp werd door een meerderheid van het algemeen bestuur verworpen. Hij hoopte een aantal blusvoertuigen te behouden. Hij maakt zich zorgen over het aantal 'witte vlekken' in de regio en heeft ook zijn hoop gevestigd op samenwerking met Duitsland. In de toekomstvisie is opgenomen dat verder onderzoek volgt naar het creëren van een internationale brandweerkazerne in Dinxperlo-Suderwick, maar mogelijk is er meer mogelijk in samenwerking met de Duitse brandweer. "We gaan over het hele grensgebied kijken waar we de samenwerking kunnen versterken", zegt Kransen. "Dat betekent dat ieder initiatief dat leidt tot een veilige situatie aan de Duitse en Nederlands kant, bijvoorbeeld een internationale kazerne, bespreekbaar is."

Foto: REGIO8

Lees ook

STILL DEBAT BRONCKHORST0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Bronckhorst gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Bronckhorst zijn woensdagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Hengelo. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over participatie, leefbaarheid in het buitengebied en windmolens. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Bronckhorst terug.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Acht lijsttrekkers Bronckhorst woensdag in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Bronckhorst is woensdagavond als vierde aan de beurt bij de streekomroep, dit in samenwerking met RTV Ideaal. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstJORISEVA.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Joris en Eva ten Have in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Joris en Eva ten Have, samen op de kieslijst van Achterhoeks Democratisch Alternatief (ADA) in de gemeente Oude IJsselstreek.

Schermafbeelding 2026-03-11 124346.png

Twee auto’s total loss bij ongeval op A18 bij Doetinchem

Bij een ongeval op de snelweg A18 ter hoogte van de McDonald’s in Doetinchem zijn twee auto’s total loss geraakt. Een automobilist wilde de snelweg oprijden, raakte daarbij in de slip en kwam in aanrijding met een ander voertuig op de snelweg. De snelweg is vanaf de op- en afrit afgesloten.

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.