Ulft, Netherlands

Achterhoek positief over aandacht voor regio’s in Troonrede

Foto: REGIO8
De Achterhoek reageert positief op de aandacht die Koning Willem-Alexander in de Troonrede besteedde aan regionale samenwerking en goed bestuur.
Bart Sollman | 19 september 2024 12:21 | Aangepast op 19 september 2024 12:21
Volgens Mark Boumans, voorzitter van de Achterhoek Board, sluit de oproep om los te komen van complexe regels aan bij wat in de regio al gebeurt. "Loskomen van de tekentafel begint in de Achterhoek," zegt Boumans. Hij benadrukt dat de regio al samenwerkt met overheden, bedrijven en maatschappelijke organisaties om praktische oplossingen te vinden. Boumans verwelkomt de focus van het kabinet op de benadering 'Elke Regio Telt', waarin wordt ingezet op langdurige samenwerking met grensregio’s. “We werken samen met het Rijk en de provincie om te zorgen dat de investeringen in de komende twintig jaar echt de Achterhoek bereiken,” aldus Boumans.

Ook op het gebied van woningbouw en mobiliteit ziet de Achterhoek kansen. Er is € 2,5 miljard beschikbaar gesteld voor nieuwe bouwlocaties en infrastructuur. “We hebben plannen klaarliggen voor de N18 en de doorkoppeling van de treinverbinding Winterswijk-Apeldoorn,” zegt Boumans. Tegelijkertijd uit Boumans zorgen over het verdwijnen van agro-experimenteergebieden en de bezuinigingen op gemeenten, onderwijs en cultuur. “Deze bezuinigingen zetten een rem op onze regionale ontwikkeling,” waarschuwt hij.

Lees meer over:

Troonrede|Doetinchem|

Lees ook

Kinderen doen mee met de profs bij Living Statues in Doetinchem

Het centrum van Doetinchem was zaterdag en zondag volgepakt met straattheater op topniveau vanwege h...

Aanpak van binnenstad Doetinchem begint met 'kijkoperatie' Hamburgerstraat

De binnenstad van Doetinchem gaat de komende tijd flink op de schop. De gemeente werkt aan de uitvoe...

Verwarde man in Doetinchem van straat gehaald door politie

Hulpdiensten hebben zaterdagavond een verwarde man op de Bilderdijkstraat benaderd en uiteindelijk o...

Doetinchem blijft worstelen met daklozenprobleem: 'De groei lijkt aanzienlijk'

Zoals de laatste tijd vaker het geval was in de gemeenteraad van Doetinchem, ging het ook donderdaga...

Van kattencafé tot Pokémon-winkel: Nog vijftien kanshebbers op gratis winkel in Doetinchem

Van een schminkwinkel tot aan een gespecialiseerde Pokémon-winkel: de kanshebbende winkelideeën voor...

Vergeten pannetje zorgt voor grote hoeveelheid rook in woning in Doetinchem

Een vergeten pannetje op het vuur heeft woensdagmiddag voor flinke rookontwikkeling gezorgd in een w...