gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Aaltenaar vat natuurbelevenissen in boek

0b7eb70c6c9ff63d3e0fc053b81db8df.jpg
Redactie REGIO8 |
“Schrijven is schrappen”, haalt Kämink het aloude cliché boven als hem gevraagd wordt hoe hij veertig jaar trekken door de natuur verwerkte tot een boek. “Ik heb schriften vol geschreven. En als je vijftien bent, dan schrijf je anders van wanneer je 57 bent, dan ga je dingen anders bekijken, anders formuleren.” Kämink had een goede reden om zijn verhalen op te schrijven. “Ik heb het willen bewaren voor mijn kinderen. Er zijn zoveel dingen op het platteland die veranderen. Die veranderingen heb ik deels vastgelegd.”

Het boek kent diverse verhalen. “De leidraad door het hele boek is eigenlijk een stukje natuur. Ik ga op jacht, ik ga graag vissen, mollenvangen. Mijn zakgeld verdiende ik in de natuur.” Kämink ving mollen in opdracht. “De veeboeren hadden overlast van de dieren in hun grasland en zand hoorde niet in het voer thuis. Tegen vergoeding ging ik dan mollenvangen.” Daarnaast verkocht hij Kievitseieren, dat was toen nog niet verboden omdat er nog voldoende waren. “Als je de eerste Kievitseieren afleverde, dat was de tweede of de derde week van maart, dan brachten ze 2,50 in guldens op.”
Foto: REGIO8

Lees ook

__2.jpg

Doetinchem wil Spoorzone transformeren tot groen stadsdistrict met duizenden woningen

De Spoorzone in Doetinchem moet een compleet nieuw stadsdeel met duizenden woningen en werkplekken worden. Als het aan gemeente Doetinchem ligt, verandert het gebied in de komende jaren in ‘het nieuwe visitekaartje’ van de stadsgemeente.

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

ICER IJzer.png

Oude IJsselstreek trekt portemonnee voor opslag collectie IJzermuseum Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek springt financieel bij om te voorkomen dat de collectie van het Nederlands IJzermuseum tussen wal en schip raakt. Het college trekt 20.000 euro uit voor de opslag van de collectie én een onderzoek naar welke stukken echt museumwaardig zijn.

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.

Thomas Duivenvoorden01.jpg

Thomas Duivenvoorden officieel nieuwe hoofdtrainer van De Graafschap

Voor weinig supporters een verrassing, maar nu is het ook officieel. Thomas Duivenvoorden is vanaf het nieuwe seizoen hoofdtrainer van De Graafschap. Afgelopen seizoen was hij al assistent-trainer bij de Doetinchemse club in de eerste divisie.