Ulft, Nederland
Terug

A15 kan na jaren gesteggel doorgetrokken worden

49c46e343f06a2f8d546e64490a28575.jpg

Na jaren van juridische procedures is er eindelijk groen licht voor het doortrekken van de A15 naar de A12, wat een flinke impuls zal geven aan de bereikbaarheid van de Achterhoek.

Bart Sollman |  | Aangepast op
De Raad van State heeft bepaald dat de weg van Bemmel tot Zevenaar gerealiseerd mag worden, waarmee een directe verbinding ontstaat tussen de Rotterdamse haven en Duitsland. Dit is niet alleen gunstig voor de doorstroming in de regio Arnhem-Nijmegen, maar ook voor het verkeer van en naar de Achterhoek.

Voor de Achterhoek betekent dit een aanzienlijke verbetering in de bereikbaarheid en infrastructuur. Met de nieuwe route wordt het makkelijker en sneller om vanuit de Achterhoek naar het westen van Nederland of Duitsland te reizen, wat zowel het bedrijfsleven als het dagelijkse woon-werkverkeer ten goede komt. De druk op lokale wegen zal hierdoor verminderen, en transportbedrijven profiteren van kortere reistijden en minder files.

Ondanks deze voordelen is er ook weerstand tegen het project. Natuurorganisaties en omwonenden uiten hun zorgen over de gevolgen voor het milieu, aangezien de weg door beschermde natuurgebieden loopt. Ondanks extra maatregelen om de stikstofuitstoot te compenseren, blijft de mogelijke impact op de natuur een punt van kritiek.

Lees ook

PlatteDroomBehindTheScenes.jpg

REGIO8 en Kalm An komen met serie ‘De Platte Droom’

REGIO8 en Kalm An, het platform voor plattelandsjongeren van Omroep Gelderland, brengen dromen van Achterhoekse jongeren in beeld. In de driedelige serie ‘De Platte Droom’ wordt de kijker meegenomen in het leven van jonge Achterhoekers. De eerste aflevering is vanaf vrijdag te zien op de kanalen van REGIO8 en Kalm An.

MijnSchool0.png

Buiten de schoolbanken: zo leer je op ‘Mijn School’ in Doetinchem

Op Mijn School in Doetinchem gaat het net iets anders als bij andere scholen. Hier wordt namelijk het onderwijs passend gemaakt voor de student, in plaats van andersom. De school is een onderdeel van het Graafschap College en helpt jongeren een plek te vinden in de maatschappij.

graafschap college artist

Graafschap College en Iselinge Hogeschool willen samen 'Campus Achterhoek’ bouwen

Het duurt nog even, maar Doetinchem kan straks mogelijk een eigen ‘Campus Achterhoek’ krijgen. Op deze campus moeten verschillende onderwijsvormen samenkomen, van mbo tot hbo. Het Graafschap College zet nu een eerste stap richting die ambitie met plannen voor nieuwbouw bij de hoofdlocatie aan de Kennedylaan, waar Iselinge Hogeschool haar intrek moet nemen.

98b9663f-482e-44a2-bb04-e90b1cf4720c.jpg

Auto belandt door gladheid zijwaarts in de sloot

Bij een eenzijdig ongeval bij Groenlo is een automobiliste in een diepe sloot belandt. Bij het incident zijn geen gewonden gevallen.

Bord Stokkum.JPG

Dorpshart Stokkum op de schop: kerk wordt dorpshuis

De kern van Stokkum krijgt de komende jaren een flinke metamorfose. Het college van de gemeente Montferland schaart zich nu achter het plan om het dorp flink aan te pakken. Zo komt er onder andere een dorpshuis en -plein, waar de monumentale gebouwen zoals de kerk en pastorie een prominente plek krijgen.

85c457652ec77eeb0bc48ddd898d1adc.jpg

Orion Stars haalt kwartfinale CEV Cup dankzij winst in Roemenië

Orion Stars heeft in Roemenië de kwartfinale van de CEV Volleyball Cup bereikt. De Doetinchemse ploeg won woensdagavond in de return van Corona Brașov met 0-3.