gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

A15 kan na jaren gesteggel doorgetrokken worden

49c46e343f06a2f8d546e64490a28575.jpg

Na jaren van juridische procedures is er eindelijk groen licht voor het doortrekken van de A15 naar de A12, wat een flinke impuls zal geven aan de bereikbaarheid van de Achterhoek.

Bart Sollman |  | Aangepast op
De Raad van State heeft bepaald dat de weg van Bemmel tot Zevenaar gerealiseerd mag worden, waarmee een directe verbinding ontstaat tussen de Rotterdamse haven en Duitsland. Dit is niet alleen gunstig voor de doorstroming in de regio Arnhem-Nijmegen, maar ook voor het verkeer van en naar de Achterhoek.

Voor de Achterhoek betekent dit een aanzienlijke verbetering in de bereikbaarheid en infrastructuur. Met de nieuwe route wordt het makkelijker en sneller om vanuit de Achterhoek naar het westen van Nederland of Duitsland te reizen, wat zowel het bedrijfsleven als het dagelijkse woon-werkverkeer ten goede komt. De druk op lokale wegen zal hierdoor verminderen, en transportbedrijven profiteren van kortere reistijden en minder files.

Ondanks deze voordelen is er ook weerstand tegen het project. Natuurorganisaties en omwonenden uiten hun zorgen over de gevolgen voor het milieu, aangezien de weg door beschermde natuurgebieden loopt. Ondanks extra maatregelen om de stikstofuitstoot te compenseren, blijft de mogelijke impact op de natuur een punt van kritiek.

Lees ook

03 Gemeentehuis Montferland0.png

Lijsttrekkers Montferland donderdagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Met nog twee gemeenten te gaan, is donderdagavond Montferland aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

semvijverberg0.jpg

Hoger beroep in zaak baby Sem: patholoog en partner van verdachte worden gehoord

Een patholoog wordt opnieuw gehoord over de dood van baby Sem Vijverberg. Dat heeft het gerechtshof in Arnhem bepaald. De advocaten van de verdachte, de moeder van het kind, hadden daarom gevraagd.

260114--Visualisatie H2 Achterhoek plant.png

Lokale waterstof mogelijk duurzaam alternatief voor Achterhoekse industrie

Er is een volgende stap gezet naar de waterstoffabriek in Netterden, die er naar verwachting in 2027 zal staan. De gemeente Oude IJsselstreek slaat de handen ineen met de industrie om het gebruik van lokaal geproduceerde waterstof te verkennen.

WethouderHenkBulten10.jpg

Man van de Doetinchemse centen Bulten stopt na twaalf jaar: ‘Niet gedacht het zo lang vol te houden'

Wethouder Henk Bulten neemt na de gemeenteraadsverkiezingen afscheid van de gemeente Doetinchem. De 55-jarige Doetinchemmer was maar liefst drie periodes wethouder financiën namens ChristenUnie-SGP en laat de gemeente gezond achter. In 2014 was de overgang van raadslid naar bestuurder een flinke uitdaging.

LochemRaad0.jpg

Nieuwkomer en nieuwe boegbeelden in politiek Lochem

De politieke kussens in de huidige gemeenteraad in Lochem worden opgeschud. Nieuwkomer DPL is al ‘eventjes’ aanwezig en VVD, CDA en D66 komen met nieuwe boegbeelden. En dan is er nog de historische samenwerking tussen GroenLinks en PvdA.

Groenlo112.jpg

Vijf auto's betrokken bij kettingbotsing op de N319 bij Groenlo

Bij een kettingbotsing op de N319 ter hoogte van Groenlo zijn vijf auto’s beschadigd geraakt. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen.