gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

A15 kan na jaren gesteggel doorgetrokken worden

49c46e343f06a2f8d546e64490a28575.jpg

Na jaren van juridische procedures is er eindelijk groen licht voor het doortrekken van de A15 naar de A12, wat een flinke impuls zal geven aan de bereikbaarheid van de Achterhoek.

Bart Sollman |  | Aangepast op
De Raad van State heeft bepaald dat de weg van Bemmel tot Zevenaar gerealiseerd mag worden, waarmee een directe verbinding ontstaat tussen de Rotterdamse haven en Duitsland. Dit is niet alleen gunstig voor de doorstroming in de regio Arnhem-Nijmegen, maar ook voor het verkeer van en naar de Achterhoek.

Voor de Achterhoek betekent dit een aanzienlijke verbetering in de bereikbaarheid en infrastructuur. Met de nieuwe route wordt het makkelijker en sneller om vanuit de Achterhoek naar het westen van Nederland of Duitsland te reizen, wat zowel het bedrijfsleven als het dagelijkse woon-werkverkeer ten goede komt. De druk op lokale wegen zal hierdoor verminderen, en transportbedrijven profiteren van kortere reistijden en minder files.

Ondanks deze voordelen is er ook weerstand tegen het project. Natuurorganisaties en omwonenden uiten hun zorgen over de gevolgen voor het milieu, aangezien de weg door beschermde natuurgebieden loopt. Ondanks extra maatregelen om de stikstofuitstoot te compenseren, blijft de mogelijke impact op de natuur een punt van kritiek.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-11 at 16.43.04.jpeg

Botsing tussen lesauto en schakelbrommer in Doetinchem

Bij een verkeersongeval op de kruising van de Melkweg met de C. Missetstraat in Doetinchem is maandagmiddag een lesauto in botsing gekomen met een schakelbrommer.

Lambregts20.jpg

Lambregts stopt na twaalf jaar als wethouder van Doetinchem: ‘Ik ga nu wat vaker thuis zijn'

Ingrid Lambregts stopt na twaalf jaar als wethouder van de gemeente Doetinchem. De 63-jarige CDA-bestuurder was sinds 2014 verantwoordelijk voor onder meer woningbouw, ruimtelijke ontwikkeling en later ook asielbeleid. In die periode veranderde Doetinchem van een gemeente die rekening hield met krimp naar een stad die inzet op groei en woningbouw.

WhatsApp Image 2026-05-11 at 15.22.25.jpeg

VV Vorden neemt vernieuwde sportaccommodatie in gebruik, maar kijkt alweer vooruit

De vernieuwde sportaccommodatie van VV Vorden is afgelopen zaterdag feestelijk in gebruik genomen. Met een feestelijk openingsmoment werd het zogenaamde ‘Masterplan B’ afgerond, tot vreugde van voorzitter Jarno Messing. Volgens hem zit er echter nog wel meer in het vat.

KalfjeSinderen.jpg

Vermist kalfje weer veilig in Sinderense stal: ‘We gaan hem zwerver noemen’

Het waren hectische momenten voor de familie Barink uit Sinderen vorige week. Een zes dagen oud kalfje nam donderdagavond de benen. Inmiddels staat het kalfje weer veilig en gezond in de stal. Hobbyboer Dick Barink doet zijn verhaal: “Het was echt wel even hectisch.”

Gijssel0.png

Wethouder Van Gijssel legt functie in Berkelland neer

Arjen van Gijssel (CDA) is niet langer wethouder in de gemeente Berkelland. Afgelopen zondag heeft hij zijn ontslag aangeboden. Dat is kort voor de finish. Op dinsdag zou het advies voor een nieuwe coalitie gepresenteerd worden, maar er is meer tijd nodig.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Na Hengelo roert ook Vorden zich: 'Geen jonge asielzoekers hier'

Elf omwonenden van een geplande opvang van minderjarige asielzoekers in Vorden en de gemeente Bronckhorst stonden vrijdag in Arnhem tegenover elkaar bij de voorzieningenrechter. Inzet: "Op ons industrieterrein geen opvanglocatie."