gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

22 mensen willen de nieuwe burgemeester van Montferland worden

cc71d2845355c93f5891b946c412b6ed.jpg

Voor de functie van burgemeester in de gemeente Montferland hebben 22 mensen zich gemeld. Er zijn dus genoeg mensen die de baan van Harry de Vries over willen nemen in een gemeente waar het politiek gezien nou niet echt rustig is. Afgelopen week is er bijvoorbeeld nog zwaar vuurwerk afgestoken in de buurt van raadsleden.

Bart Sollman |  | Aangepast op
De kandidaten hebben diverse achtergronden: tien van hen zijn ervaren in het openbaar bestuur, terwijl vier anderen eerder als volksvertegenwoordiger hebben gewerkt. Daarnaast komen acht sollicitanten uit andere sectoren, zoals de zorg, overheid of dienstverlening. De leeftijden van de gegadigden lopen uiteen van 20 tot 62 jaar. Er is een verdeling van zeven vrouwen en vijftien mannen onder de sollicitanten.

In oktober heeft de gemeenteraad een profielschets vastgesteld onder de noemer ‘Een burgemeester van ons allemaal’. Daarin wordt benadrukt dat de nieuwe burgemeester niet alleen een verbindende rol moet spelen binnen de gemeenschap, maar ook oog moet hebben voor het bedrijfsleven en andere organisaties. Deze schets is gebaseerd op input van inwoners, ambtenaren, de brandweer en andere belanghebbenden. Uit een enquête bleek dat Montferlanders vooral behoefte hebben aan een betrokken burgemeester die zichtbaar is in de gemeenschap.

In januari 2025 gaat de commissaris van de Koning, Henri Lenferink, gesprekken voeren met een aantal kandidaten. Vervolgens maakt hij samen met een vertrouwenscommissie uit de gemeenteraad een selectie. Deze commissie, onder leiding van PvdA-fractievoorzitter Els Rutting, zal de gesprekken voortzetten en uiteindelijk een advies uitbrengen aan de gemeenteraad. De definitieve aanbeveling wordt daarna ter goedkeuring aangeboden aan de minister van Binnenlandse Zaken.

Als alles volgens planning verloopt, wordt de nieuwe burgemeester in maart 2025 bekendgemaakt. De officiële installatie volgt op 22 mei 2025.

Lees ook

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Masturberende automobilist uit Borculo (28) krijgt taakstraf

Een automobilist uit Borculo die minderjarige meisjes op de fiets de stuipen op het lijf joeg door ze masturberend in te halen krijgt een taakstraf van 160 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.

Stadstheater Bocholt.jpg

Theater Bocholt mist 650 stoelen, gemeente laat het er niet bij zitten

De Duitse grensgemeente Bocholt heeft een rechtszaak aangespannen naar aanleiding van de mogelijke verduistering van theaterstoelen. Er is bij het Openbaar Ministerie in Hildesheim een klacht ingediend tegen de eigenaar van een stoffeerdersbedrijf uit de regio Hannover. Die liet halverwege het uitvoeren van een opdracht opeens niets meer van zich horen.

Teun Gijselhart (2).jpg

Smaakmaker Gijselhart vertrekt naar Spaanse promovendus Deportivo La Coruña

Middenvelder Teun Gijselhart ruilt de Achterhoek in voor de Spaanse zon. De absolute smaakmaker van het afgelopen seizoen tekent bij promovendus Deportivo La Coruña uit en gaat spelen op het hoogste niveau van Spanje.

gwwp0.png

Weerboer Gerrit voorspelt een warm weekend met kans op onweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf De Pol in Aalten voorspelt de weerboer een onstuimige zaterdag en een bewolkte zondag.

Huntenkunst_37.JPG

Voor de 32e keer Huntenkunst: ‘het is logisch om je op Duitsland te richten’

“Het is hier geen kunstgalerie, maar een beursvloer vol kunstenaars.” De Duitse beeldend kunstenaar Wilma Ruth uit Düsseldorf had Huntenkunst nauwelijks beter kunnen typeren. In de SSP-hal van het DRU Industriepark in Ulft krijgt de kunstbeurs dit weekend opnieuw een nadrukkelijk Duits accent. Van de 250 deelnemers komen er ongeveer zestig uit Duitsland. Ook in de ballotagecommissie, die het niveau van de beurs bewaakt, zitten Duitse juryleden

Transformator10.png

Loeizware transformator in het holst van de nacht over Achterhoekse wegen

Een transformator van maar liefst 250 ton, wat ongeveer te vergelijken is met een volledig beladen Boeing 747-400. Moest in het holst van de nacht van Doetinchem naar Hengelo worden verplaatst. Met een afmeting van 4,5 meter hoog, bijna 4 meter breed en 11,5 meter lang was dat een flinke klus.