Een meisje van ongeveer 14 jaar belde omstreeks 12.45 uur aan bij de woning van een oudere vrouw en hield de bewoner aan de praat. Op hetzelfde moment is een mededader het huis via de achterzijde binnengeslopen. Deze persoon heeft geld en paspoorten gestolen uit de slaapkamer. Het jonge meisje droeg donkere kleding en had haar lange haren in een paardenstaart. Na de insluiping in Aalten is ze weggelopen in de richting van het Zuiderkruis. De politie is op zoek naar getuigen van de insluiping.
De politie geeft aan dat een soortgelijke insluiping daarvoor in Varsseveld heeft plaatsgevonden. Bewoners van een woning aan de Hovenstraat werden daar ook slachtoffer van een babbeltruc. Een vrouw belde aan en hing een verhaal op over bloemen. Ondertussen trof een bewoner van het huis een onbekend man aan in de woning. De twee zijn er vandoor gerend, nadat ze betrapt werden. Het tweetal heeft voor zover bekend geen buit weten te maken in Varsseveld.
Op 25 en 31 januari waren er in Sinderen op de Keurhorsterweg en de Sinderenseweg in Sinderen verdachte situaties, waarbij onbekende personen werden aangetroffen bij woningen. In deze gevallen kon de politie echter geen strafbare feiten aantonen.
Foto: REGIO8