Ulft, Netherlands

Nieuwe rotonde in N315 nabij Rietmolen

De Provincie Gelderland voert vanaf begin maart werkzaamheden uit aan de N315 nabij Neede en gaat tegelijkertijd een rotonde aanleggen bij Rietmolen. Ook het aan de provinciale weg gelegen fietspad wordt verlegd en verbreed.
Kevin ten Dolle | 28 januari 2021 11:54 | Aangepast op 28 januari 2021 11:54
"De huidige Haaksbergseweg, tussen de bebouwde kom van Neede en de aansluiting van de N18 is te smal", aldus de provincie. Volgens Gelderland is de Haaksbergseweg een wezenlijke schakel in de wegenstructuur van de regio: "De weg vormt een belangrijke verbinding tussen de N18 richting Lochem en Zutphen en met de regio Achterhoek. Dat vraagt om goede doorstroming. Goed ingerichte kruispunten en het verbreden van de rijbaan dragen daar aan bij."

De Haaksbergseweg tussen de grens van de bebouwde kom van Neede en de N18 wordt verbreed van zes meter naar 7,5 meter. Ter hoogte van Rietmolen komt een rotonde met bushaltes. De rotonde zorgt ervoor dat verkeer van en naar de zijwegen beter doorstroomt en voetgangers en fietsers veilig kunnen oversteken. Ook wordt het kruispunt Achterste Russchemorsdijk met de N315 verlegd en wordt het fietspad langs de Haaksbergseweg verbreed.

Afgesloten tot 31 juli
De Haaksbergseweg tussen de komgrens van Neede en de aansluiting met de N18 is afgesloten tussen 1 maart en 31 juli 2021. Om de werkzaamheden veilig uit te kunnen voeren, is de weg gedurende de gehele periode afgesloten. Verkeer moet volgens de provincie rekening houden met omleidingsroutes en meer reistijd.

Foto: REGIO8 (ter illustratie)

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Botsing tussen auto's zorgt voor verkeershinder in Ulft

Redactie REGIO8 | 14 okt 2025 13:56

Lees ook

Man (34) uit Montferland aangehouden in onderzoek naar crimineel netwerk

Een 34-jarige man uit de gemeente Montferland is begin oktober aangehouden in een onderzoek naar een...

Organisatie blikt terug op Terborg Toernooi: ‘Die verdediging was de beste ooit'

Na meer dan veertig jaar is er een einde gekomen aan het Terborg Toernooi. Het jeugdvoetbaltoernooi ...

Motorrijder gewond na aanrijding nabij Zeddam

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt bij een ongeval op de N316 bij Zeddam. De man is me...

Montferland start pilot met kamerverhuur aan statushouders

De gemeente Montferland start een pilot met kamerverhuur voor alleenstaande statushouders. Daarmee w...

DRU maakt draai na kritiek op college: ‘Onze brief had beter niet verstuurd kunnen worden’

De stichting DRU Industriepark heeft in aanloop naar de raadsvergadering donderdag een opvallende br...

DZC'68 wil scoren met respect: 'Vooral met plezier het spelletje beleven'

Op Sportpark Zuid in Doetinchem draaide het zaterdag volledig om sociale veiligheid. Voetbalverenigi...