gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe groep inwoners kleurt ‘de holle kies’

455b0c3a6ebbb9e69263861f6bfc6603.jpg
Redactie REGIO8 |
“Het is een mooi en markant punt in Doetinchem, een toegangspoort tot de stad”, vindt wethouder Maureen Sluiter. “Als je de stad in of uit gaat zie je vrijwel altijd de D-toren. Dat zorgt ook voor het gevoel van de Doetinchemse samenleving.” Dit jaar is er achter de schermen van het kunstwerk het een en ander veranderd. "Nu kunnen inwoners van Doetinchem ook deelnemen via een tablet, dat is veel makkelijker”, zo vertelt Sluiter. “Ook hebben we een oproep gedaan via Instagram. Met name hierdoor blijft de animo ook nu weer hoog om deel te nemen aan de D-toren.”

Volgens de wethouder zijn de meningen over de toren nogal uiteenlopend onder de inwoners, maar ze twijfelt er geen moment over om het project op te doeken. “Ondanks de soms negatieve uitingen over de toren, zie je toch altijd weer dat het gesprekken oproept wanneer het kunstwerk kleurt”, aldus de wethouder. Het is de 26ste keer dat een groep deelnemers start. Elk onderzoek loopt voor een periode van zes maanden. Deelnemers krijgen een vragenlijst van in totaal 360 vragen, aan de hand van hun gevoel wordt de kleur van het kunstwerk bepaald. Geel staat voor angst, blauw voor geluk, groen voor haat en rood voor liefde.

Foto: REGIO8

Lees ook

Oversteek SC Varsseveld groen vak.jpg

Posters en groene vakken voor veilige oversteek bij sportclub Varsseveld

De oversteek naar sportclub Varsseveld blijft een aandachtspunt volgens het bestuur van de voetbalclub. Met een veiligheidscampagne worden nieuwe maatregelen genomen om het kruispunt tussen de Terborgseweg (N818) en de Westelijke Oude Aaltenseweg veiliger te maken.

WhatsApp Image 2026-04-14 at 14.48.13.jpeg

Vrouw valt van fiets en raakt gewond in Doetinchem

Bij een ongeval met een fiets in Doetinchem is een vrouw gewond geraakt. De fietser kwam ten val doordat zij moest uitwijken.

Reuven Niemeijer (2).jpg

De Graafschap is aanvoerder en topscorer Reuven Niemeijer kwijt in de laatste twee competitiewedstrijden

In de wedstrijd tegen VVV-Venlo viel de aanvaller uit na een blessure aan zijn onderbeen. Na onderzoek in het Rijnstate Ziekenhuis is de conclusie getrokken dat “Niemeijer in ieder geval de laatste twee duels in de reguliere competitie aan zich voorbij moet laten gaan”, meldt De Graafschap in een bericht.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Weer asbest gevonden bij sloop zalencentrum: school in Halle later klaar

Bij de sloop van partycentrum Nijhof in Halle is weer asbest gevonden. Dat meldt de gemeente Bronckhorst. De vondst werd gedaan bij de laatste fase van de sanering, in de fundering. "Dat hadden we niet voorzien", laat de gemeente weten.

VORDEN 112 geblurd.jpg

Auto raakt van weg in Vorden: één gewonde

Op de Hengeloseweg (N316) bij Vorden vond maandagmiddag een verkeersongeval plaats. Een auto raakte in de berm, waarna de bestuurder werd meegenomen met de ambulance.

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.