gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe groep inwoners kleurt ‘de holle kies’

455b0c3a6ebbb9e69263861f6bfc6603.jpg
Redactie REGIO8 |
“Het is een mooi en markant punt in Doetinchem, een toegangspoort tot de stad”, vindt wethouder Maureen Sluiter. “Als je de stad in of uit gaat zie je vrijwel altijd de D-toren. Dat zorgt ook voor het gevoel van de Doetinchemse samenleving.” Dit jaar is er achter de schermen van het kunstwerk het een en ander veranderd. "Nu kunnen inwoners van Doetinchem ook deelnemen via een tablet, dat is veel makkelijker”, zo vertelt Sluiter. “Ook hebben we een oproep gedaan via Instagram. Met name hierdoor blijft de animo ook nu weer hoog om deel te nemen aan de D-toren.”

Volgens de wethouder zijn de meningen over de toren nogal uiteenlopend onder de inwoners, maar ze twijfelt er geen moment over om het project op te doeken. “Ondanks de soms negatieve uitingen over de toren, zie je toch altijd weer dat het gesprekken oproept wanneer het kunstwerk kleurt”, aldus de wethouder. Het is de 26ste keer dat een groep deelnemers start. Elk onderzoek loopt voor een periode van zes maanden. Deelnemers krijgen een vragenlijst van in totaal 360 vragen, aan de hand van hun gevoel wordt de kleur van het kunstwerk bepaald. Geel staat voor angst, blauw voor geluk, groen voor haat en rood voor liefde.

Foto: REGIO8

Lees ook

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.

Thomas0.png

De Graafschap aast op belangrijke punten in Tilburg: 'Nog twee maanden knallen'

Na de nederlaag tegen het al gepromoveerde ADO Den Haag wacht De Graafschap, de huidige nummer vier, een cruciale uitwedstrijd tegen nummer drie Willem II. Met het oog op de play-offs is een goed resultaat in Tilburg van groot belang. Tegelijkertijd speelt er meer binnen de selectie. Voor enkele spelers nadert het einde van hun tijd in Doetinchem.

Gerrit12360.jpg

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Vragender droge dagen en natte nachten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Vragender voorspelt hij natte nachten en droge dagen.

PRO PRO PRO.jpg

Nieuwe naam GroenLinks-PvdA leidt tot tweede ‘PRO’ in Oude IJsselstreek

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek krijgt er mogelijk een tweede partij met de naam PRO bij. Nadat de SP in 2020 opging in Progressief Oude IJsselstreek (PRO!), kiest nu ook de nog te installeren fractie van GroenLinks-PvdA voor een vergelijkbare naam: Progressief Nederland – Oude IJsselstreek.

WhatsApp Image 2026-03-27 at 10.38.38.jpeg

Schoorsteenbrand bij diervoederfabriek in Doetinchem

Hulpdiensten zijn vrijdagochtend uitgerukt voor een schoorsteenbrand bij een diervoederfabriek in Doetinchem. Op foto’s is te zien hoe een pijp aan de zijkant van het pand al verkleurd is door de hitte, binnenin de pijp.

783413355a4c6dc21f36743b1cbd439d.jpg

45-jarige Zelhemmer voor rechter om drugslabbrand: sanering kost gemeente 60.000 euro

Een 45-jarige inwoner van Zelhem moet vrijdag voor het eerst voor de rechter verschijnen. Hij is mogelijk betrokken bij het drugslab dat afgelopen december in Zelhem in brand vloog. De grond bij de woonboerderij is inmiddels door de gemeente Bronckhorst gesaneerd. De gemeente wil dat de overtreder deze kosten betaalt.