gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe datum voor festival Mañana Mañana

87f98f6a55bfb16b67cd5f09dab905d3.jpg
Redactie REGIO8 |
"Het verschuiven naar het derde weekend van juni heeft zo zijn voordelen voor ons", zo laat de organisatie van Mañana Mañana op Facebook weten. "Organisatorisch gezien is het voor de Feestfabriek voordelig omdat de afbouw van Mañana Mañana beter aansluit bij de opbouw van zijn grote broer, de Zwarte Cross." Het festival in Lichtenvoorde vindt dit jaar plaats op 14, 15 en 16 juli.

De organisatie laat weten nog een andere reden te hebben voor de verplaatsing: "Ook willen we met het herzien van de datum blijk geven van goed noaberschap ten opzichte van andere festivals in de buurt. Een weekje later feestvieren betekent dat het nog langer licht is. En het naar voren verschuiven van het festivalmoment vermindert de verstoring van broedende vogels."

Foto: REGIO8

Lees ook

Levi.jpg

Levi Eelderink (20) jongste raadslid ooit in Bronckhorst: 'Jongeren moeten aan tafel zitten'

Met 20 jaar is Levi Eelderink van Gemeentebelangen Bronckhorst (GBB) het jongste raadslid dat de gemeente Bronckhorst ooit heeft gehad. Hij is daarmee jonger dan Mette Westerink, die in 2022 als 21-jarige werd geïnstalleerd. Zijn interesse in politiek begon tijdens de coronaperiode op de middelbare school, en sindsdien heeft hij de stap van geïnteresseerde inwoner naar raadslid in rap tempo gemaakt.

Belhamelschapen0.png

Explosieve groei in aantal lammetjes bij schaapskudde De Belhamel na zwaar blauwtongjaar

Slechts acht lammetjes huppelden in 2025 rond bij schaapskudde de Belhamel nabij Vorden. Deze lente zijn er maar liefst 160 lammetjes meer dan vorig jaar. Na een zwaar jaar waarin de schaapskudde door de blauwtongepidemie alle zeilen moest bijzetten, is het aantal lammetjes nu explosief toegenomen om de kudde weer op peil te brengen.

For Farmers.jpg

Dwangsom voor Lochems veevoederbedrijf ForFarmers

De provincie Gelderland legt veevoederbedrijf ForFarmers uit Lochem een dwangsom op van 50.000 euro, die kan oplopen tot een bedrag van een half miljoen. Dat blijkt uit stukken die nieuwssite Follow the Money in handen heeft.

Tanken10.jpg

Duitse korting op brandstof niet eerder dan 1 mei van kracht

De aangekondigde verlaging van de Duitse benzineaccijns met 17 cent per liter laat voorlopig nog op zich wachten. Naar verwachting treedt de prijsverlaging daarom op zijn vroegst op 1 mei in werking.

John Haverdil Luc Helmink Mike Sterkenburg industrie energie Varsseveld.jpg

Varssevelds industriepark wil zelf stroom regelen, dé oplossing voor netcongestie?

Jaren moeten wachten op een stroomaansluiting lijkt voor bedrijven in Varsseveld straks verleden tijd. De Varsseveldse Industriële Vereniging (VIV) onderzoekt samen met Joulz en de gemeente Oude IJsselstreek een eigen stroomnetwerk. Bedrijven gebruiken daarin elkaars opgewekte stroom en slaan die op in batterijen. “In plaats van tien tot vijftien jaar hoef je dan bijvoorbeeld maar twee jaar te wachten op een aansluiting. Bedrijven kunnen nu pas in 2035 worden aangesloten”, zegt voorzitter van de VIV, Luc Helmink.

Huntenpop220.jpg

Huntenpop kondigt Pommelien Thijs en Bokoesam aan voor 35e editie

Een aantal grote nieuwe namen zijn toegevoegd aan de line-up van Huntenpop 2026. De Vlaamse zangeres Pommelien Thijs, de rapper Bokoesam en de band Dutch Boys trekken naar het festival in Ulft. Het evenement bij het DRU Industriepark hoopt zaterdag 22 augustus opnieuw uit te verkopen.