gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe burgemeester komt thuis in Aalten

a4c775d62ac84395323bfcb618de63d1.jpg
Redactie REGIO8 |

"Fantastisch om zo’n droom werkelijkheid te laten worden", vindt aanstaand burgemeester Anton Stapelkamp. Op de achtergrond werkte hij al jaren aan een terugkeer naar het dorp. Want hoewel hij er zelf nooit woonde, liggen de wortels van zijn familie er wel. "De naam Stapelkamp is al een jaar of vijfhonderd verbonden met Aalten", weet de huidig burgemeester van het Zeeuwse Kapelle. "Aan de Kiefteweg is nog een boerderij die het Stapelkamp heet." Na verschillende vakanties in het dorp, was begin dit jaar het moment daar dat Bert Berghoef afscheid nam.

Als belangrijkste taken noemt Stapelkamp, naast het ingewerkt raken en de aanstaande gemeenteraadsverkiezing, onder meer de regionale samenwerking. "Daar worstelt men al een tijd mee", aldus de burgervader. "Dus ik ga me daar verder in verdiepen. Zolang de eigenheid en de identiteit van de gemeente maar gewaarborgd is, kan je op heel veel punten goed samenwerken." Stapelkamp wordt naar verwachting midden december geïnstalleerd en is van plan tot zijn pensioen actief te blijven in Aalten: "Wat mij betreft ga ik hier zeker een jaar of tien burgemeester zijn."

Foto: REGIO8

Lees ook

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.

VBGRAVIT0.png

De Graafschap klaar voor Gelderse kraker op volle Vijverberg: 'De krenten in de pap'

De Graafschap is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en die reeks wil trainer Marinus Dijkhuizen zondag, uiteraard met een overwinning, voortzetten tegen Vitesse. De oefenmeester merkt dat de Gelderse kraker leeft binnen de club.

Schermafbeelding 2026-03-06 141257.png

Twee auto’s flink beschadigd bij aanrijding door voorrangsfout in Ulft

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de T-splitsing van Het Goor en de Hogeweg in Ulft zijn beide voertuigen flink beschadigd geraakt. Door een voorrangsfout kwamen de voertuigen hard met elkaar in botsing.

VanKeukentafelNaarKieslijstWormgoor.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Betsy en Marijn Wormgoor in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Betsy en Marijn Wormgoor, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Berkelland.

PetitieBeek20.png

Petitie tegen eenrichtingsverkeer Beek ruim 1100 keer ondertekend: ‘Dit is een signaal’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek heeft zijn petitie tegen de eenrichtingsweg op de grens in Beek overhandigd aan de gemeente Montferland. Eerder vertelde hij dat hij veel omzet mist door de maatregel. Zijn actie heeft heel wat losgemaakt in het grensdorp. Ruim 1100 mensen hebben de petitie ondertekend.

20260305_143341.jpg

Auto-opfriscursus in Doetinchem valt in de smaak bij senioren: ‘Echt heel interessant’

Aan belangstelling geen gebrek bij de eerste opfriscursus van Veilig Verkeer Nederland in het 50+ Ontmoetingspunt Doetinchem. Zo’n vijftig Achterhoekse senioren lachten en luisterden donderdagmiddag naar rijschoolhouder en cursusleider Frank Massop, die uitgebreid stilstond bij rotondes, verkeersborden en verlichting.