gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe burgemeester komt thuis in Aalten

a4c775d62ac84395323bfcb618de63d1.jpg
Redactie REGIO8 |

"Fantastisch om zo’n droom werkelijkheid te laten worden", vindt aanstaand burgemeester Anton Stapelkamp. Op de achtergrond werkte hij al jaren aan een terugkeer naar het dorp. Want hoewel hij er zelf nooit woonde, liggen de wortels van zijn familie er wel. "De naam Stapelkamp is al een jaar of vijfhonderd verbonden met Aalten", weet de huidig burgemeester van het Zeeuwse Kapelle. "Aan de Kiefteweg is nog een boerderij die het Stapelkamp heet." Na verschillende vakanties in het dorp, was begin dit jaar het moment daar dat Bert Berghoef afscheid nam.

Als belangrijkste taken noemt Stapelkamp, naast het ingewerkt raken en de aanstaande gemeenteraadsverkiezing, onder meer de regionale samenwerking. "Daar worstelt men al een tijd mee", aldus de burgervader. "Dus ik ga me daar verder in verdiepen. Zolang de eigenheid en de identiteit van de gemeente maar gewaarborgd is, kan je op heel veel punten goed samenwerken." Stapelkamp wordt naar verwachting midden december geïnstalleerd en is van plan tot zijn pensioen actief te blijven in Aalten: "Wat mij betreft ga ik hier zeker een jaar of tien burgemeester zijn."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-31 at 17.17.12.jpeg

Weggebruikers in Bronckhorst hebben extra reistijd door werkzaamheden

Weggebruikers in de gemeente Bronckhorst moeten de komende maanden rekening houden met extra reistijd binnen de gemeente. Onder andere grote werkzaamheden aan de weg tussen Hummelo en Zutphen zorgen voor omleidingen.

Vulcanus40.jpg

Doetinchem ziet 160 woningen op terrein Vulcanus zitten, toekomst nog onzeker

De gemeente Doetinchem wil in principe meewerken aan de herontwikkeling van de ijzergieterij Vulcanus in Langerak tot een nieuw woongebied. Dat blijkt uit een recent besluit van het college van burgemeester en wethouders. De plannen bieden ruimte voor maximaal 160 woningen, maar of de ontwikkeling daadwerkelijk doorgaat, is nog onzeker.

WhatsApp Image 2026-03-31 at 16.04.15.jpeg

Zelhemse survivalvereniging Jan in ’t Touw gered: gemeente past omgevingsplan aan

Survivalvereniging Jan in ’t Touw mag doorgaan met hun survivalactiviteiten op hun perceel aan de Schovenweg in Zelhem. Het college van Gemeente Bronckhorst heeft besloten het omgevingsplan aan te passen waardoor bouwwerken nu zeven meter hoog mogen zijn, en niet één meter, zoals het voorheen was.

SuderwickDinxperlo.jpg

Duitse steden grijpen kans op 30 km-zones aan, Nederlandse frustratie

Aalten loopt voorop, Bocholt volgt. Als het gaat om de versnelde invoering van 30 km-zones, werken Nederlandse en Duitse buren nauw samen in de grensgemeente ‘Dinxperwick’ (Dinxperlo en Suderwick). Bocholt heeft de inrichting van het centrum van Dinxperlo gekopieerd voor Suderwick.

Afbeelding1.jpg

Familie Lurvink draagt bakkerij na ruim 40 jaar over: ‘Goed gevoel bij deze stap’

Na meer dan veertig jaar neemt de familie Lurvink afscheid van hun bakkerij in het centrum van Doetinchem. De zaak komt in handen van familiebedrijf Koenen. Hoewel het afscheid niet zonder emoties is, overheerst bij mede-eigenaar Bastiaan Lurvink een positief gevoel.

LiekeAchterhoek30.jpg

Kennismaken met de Achterhoek levert Lieke tienduizenden views op: ‘Ik wilde snel integreren’

Hoe leer je de regio kennen als je vanuit het westen naar de Achterhoek verhuist? De 25-jarige Lieke Pouwer uit Doetinchem maakt de serie ‘kennismaken met de Achterhoek’ en heeft tienduizenden kijkers op Instagram en TikTok. “Ik heb ook al vrienden en vriendinnen gemaakt door de video’s, superleuk!”