Ulft, Netherlands

Nieuwe Beste Boek Achterhoek en Liemers heeft historisch tintje

Foto: REGIO8 (archief)
De titels die kans maken om verkozen te worden tot Beste Boek van de Achterhoek en Liemers zijn bekend. De opvolger van De Beesten van de Ulftse schrijver Gijs Wilbrink wordt zondag 3 maart bekend gemaakt in Toldijk, onder meer Jonah Falke en Karel Berkhuysen en Ingeborg te Dorsthorst maken kans op de prijs.
Tim Rondeel | 9 februari 2024 12:39 | Aangepast op 9 februari 2024 12:39
In totaal zijn er vijf boeken genomineerd om de streekprijs in ontvangst te nemen. De kanshebbers zijn gekozen door een onafhankelijke vakjury. De prijs wordt elk jaar uitgereikt door het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers (ECAL), Vrienden van de Streektaal Lochem en Dialectkring Achterhook en Liemers. De genomineerden zijn 'Geschiedenis van Mijn Sok' van Jonah Falke, 'Grols Gewin' van Godfried Nijs, 'Vastberaden en Veelbelovend' van Frederieke Jeletich-Visser, 'Kind van Maria en Mao' van Jos Palm en 'De oorlog van Jan Massink' van Karel Berkhuysen en Ingeborg te Dorsthorst.

Eén ding is zeker, de winnaar heeft een historisch tintje. Twee boeken vertellen Achterhoekse familiegeschiedenis. Zo gaat het boek van Falke over de sokkenfabrikantfamilie Falke en Palm vertelt in 'Kind van Maria en Mao' het verhaal van de familie Palm uit Zeddam. De Tweede Wereldoorlog is een belangrijk thema in de boeken van Jeletich-Visser en Berkhuysen en Te Dorsthorst. Het boek 'Grols Gewin' gaat over de vestigingsstad Groenlo tijdens de bezitting van de Spanjaarden.

'Geen kinderboeken'
Vorig jaar maakt 'Zwientie in den Achterhook' van Rienke Beernink kans op de prijs, dat was een kinderboek. "Er zijn dit jaar geen kinderboeken binnengekomen en dat vind ik wel jammer", aldus Marije Stomps van het Ecal. "Het is namelijk belangrijk om de jeugd aan de streektaal te binden."

De uitreiking van de regionale boekenprijs vind plaats tijdens het Waeketreffen op 3 maart in Toldijk bij zaal Den Bremer. Het is de aftrap van de week oftewel 'waeke' van het Achterhoekse en Liemerse Boek.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

‘Golden Gate van de Niederrhein’ viert 60 jaar: icoon van Emmerich in feest én groot onderhoud

De slanke rode hangbrug die Emmerich en Kleve verbindt, is al zestig jaar hét herkenningspunt van de...

Code geel in de Achterhoek vanwege aanhoudende hitte

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de Achterhoek vanwege aanhoudende hitte. De waarschuwing ge...

Dinsdag hitteplan van kracht in Achterhoek wegens tropische temperaturen

Vanaf dinsdagochtend 10.00 uur is het Nationaal Hitteplan van kracht in de Achterhoek en de rest van...

Achterhoekse politie gaat extra controleren op telefoongebruik in het verkeer

De Achterhoekse politie gaat in de maand augustus extra handhaven op het gebruik van mobiele telefoo...

Zomerdrukte bij Dierenambulance Achterhoek: 'We proberen zoveel mogelijk te helpen'

Het is druk bij de Dierenambulances in de Achterhoek. Nu de zomervakantie in volle gang is, trekken ...

Zwarte Cross trekt ook Duitsers, al weten sommigen niet eens wat het is

Wie tijdens het Zwarte Cross-weekend een kampeerplek zoekt in een straal van tien kilometer rond het...