gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ulftse schrijver wint prijs met Achterhoeks boek

ab4ab329a7302173c34bb30f8486e6da

De debuutroman van Ulftenaar Gijs Wilbrink, de Beesten, is verkozen tot Beste Boek Achterhoek en Liemers 2022. De prijs werd uitgereikt in de Koppelkerk in Bredevoort.

Viggo Zweverink |
Het boek van de Ulftse schrijver speelt zich af in de Achterhoek en volgt het verhaal van de beruchte familie Keller die in een fictief dorpje in het grensgebied woont. De debuutroman werd bij het publiek vol lof ontvangen. Gerwin Nijkamp, juryvoorzitter, noemde het boek een pronkjuweel: "Het is een boek waarmee de schrijver zich bij de beste auteurs van Nederland schaart." Voor Wilbrink was het winnen van de prijs een hele eer. "Dit doet mij heel veel", vertelde de schrijver. "Het is spannend om over mijn geboortegrond te schrijven. Ik was bang om verkeerd begrepen te worden. Dat dit boek juist in deze regio zó omarmd wordt, is ontzettend belangrijk voor me."

Bij de beoordeling van het Beste Boek Achterhoek en Liemers werd gekeken naar het regionale karakter van het boek. Ook oorspronkelijkheid en originaliteit waren belangrijke thema's voor de jury. De andere vier genomineerden, 'Phoenix, de memoires van Abel Sikkink' van Bert Wagendorp, 'Zwientie in den Achterhook' van Rienke Beernink, 'Zutphen 1572, de geschiedenis van een bloedbad' van Johan Visser en 'Adembenemend' van Lucel ten Have-Krabben kregen net als de winnaar veel lof. Zij ontvingen een geldprijs en een oorkonde.

Foto: Ruud Hamburger

Lees ook

Trommelzonderrommel0

Doetinchemse leerlingen krijgen gezonde lunch: ‘Het kan ook simpel en goedkoop’

Een boterham, een stuk fruit of toch een lekker koekje? Wat kinderen van huis uit meekrijgen in hun broodtrommel, verschilt nogal. Om kinderen bewuster te maken van gezonde voeding, krijgen leerlingen van meerdere scholen in de Achterhoek, waaronder OBS De Hagen in Doetinchem, een gezonde lunch voorgeschoteld. Dat gebeurt onder de noemer 'Trommel zonder Rommel'.

WhatsApp Image 2026-10-29 at 22.58.44 (1)

Auto brandt uit op A18 bij Doetinchem

Een auto is donderdagavond volledig uitgebrand op de A18 bij Doetinchem. De brand ontstond door een nog onbekende reden in het dashboard van het voertuig.

DRU_110

Dikke meerderheid voor DRU-plan oppositie: 'Niemand wil dat de DRU verdwijnt'

De neuzen in Oude IJsselstreek staan bijna allemaal weer dezelfde kant op in het DRU dossier. Bijna de voltallige gemeenteraad stemde in met het alternatieve plan van de oppositie om de stichting de winter door te helpen. Waar het college een subsidie van 573.144 euro wilde geven, kiest de raad voor een lening van 600.000 euro.

VBVOLGRA0

De Graafschap wacht zware avond in Volendam: ‘Een extreme ploeg’

Na de uitschakeling dinsdagavond in de eerste ronde tegen Roda JC in Kerkrade treft De Graafschap vrijdagavond aan de andere kant van het land de nummer zeven van de competitie, FC Volendam. De Wijdbroeken zijn bezig aan een wisselvallig seizoen, maar zijn vooral in eigen huis op schot.

SupermarktBerghLidl

Montferland en Lidl op één lijn, ontwikkeling ’s-Heerenberg-Oost stap verder

De verhuizing van de Lidl in ’s-Heerenberg van de Emmerikseweg naar De Bongerd in ’s-Heerenberg-Oost is een stap dichterbij. De gemeente Montferland heeft ingestemd met aangepaste voorwaarden van de supermarktketen. Lidl moet nu met de grondeigenaren in gesprek om de benodigde grond in handen te krijgen.

Scootmobiel30

Senioren oefenen in Eefde met scootmobiel: ‘Dat vinden ze best eng’

Een tiental senioren deed dinsdagochtend mee aan een scootmobielopfriscursus bij dorpshuis Het Hart in Eefde. Het vervoersmiddel is voor veel mensen op leeftijd essentieel om zelfstandig op pad te blijven gaan, toch ziet cursusgever Philip Stempels dat het voor sommige deelnemers wel spannend is.