Ulft, Netherlands

Nieuw zorgpark in buitengebied Terborg

Zorgaanbieder Zozijn wil een zorgpark realiseren in Terborg waar kinderen en volwassenen met een verstandelijke beperking en mensen met niet-aangeboren hersenletsel uit de regio kunnen verblijven. De plek moet in totaal plaats bieden aan 112 hulpbehoevenden.
Tim Rondeel | 15 april 2022 13:58 | Aangepast op 15 april 2022 13:58
“Nu wonen kinderen en volwassenen met een beperking vaak in Wilp. Het is mooi dat zij straks in hun eigen vertrouwde omgeving kunnen blijven”, aldus wethouder Ben Hiddinga. “Dit maakt het voor ouders en familieleden ook makkelijker hen te bezoeken.” Het terrein moet aan de Oude IJsselweg in het buitengebied van Terborg komen. De huidige boerderij en schuren op de grond worden gesloopt, in ruil daarvoor wil de gemeente medewerking verlenen aan de bouw van een nieuw woonerf ter vervanging. “Het terrein met gronden langs de Oude IJssel en Warmse Water is een ruim perceel van 19,5 hectare. Hierdoor kan Zozijn een mooie, rustige en prikkelarme omgeving creëren”, laat de gemeente weten over de locatie. “De toekomstige bewoners kunnen hier beschut en beschermd wonen met 24-uurs zorg en gebruik maken van arbeids-, dagbestedings- en recreatiemogelijkheden die ook op het zorgpark worden geboden.”

De plannen sluiten aan op de eerdere gepresenteerde gebiedsvisie rondom de Oude IJssel. Het zorgpark krijgt ook verbindingen met bestaande wandel- en fietsverbindingen. "Ook wordt gedacht aan (dag)recreatie en de verkoop van eigengemaakte producten", aldus de gemeente die laat weten dat verdere invulling hiervan bij Zozijn ligt. “Belangrijk bij het ontwerp van het nieuwe park zijn duurzaamheid, respect voor landschap en natuur en architectuur die past bij het landelijke karakter van de omgeving.”

Foto: Gemeente Oude IJsselstreek

Lees ook

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

SPECIAL | 50 jaar Normaal: Het muzikale geweten van de Achterhoek

Op Hemelvaartsdag is het precies 50 jaar geleden dat de Achterhoek kennismaakte met de band Normaal....