Ulft, Netherlands

Niemand vervolgd na vuurwerkincident bij demonstratie ’s-Heerenberg

Foto: REGIO8
Er wordt niemand vervolgd voor het afsteken van illegaal vuurwerk bij de vergadering van de raad van de gemeente Montferland op 2 december. Dit heeft het Openbaar Ministerie maandag bekendgemaakt.
Bart Sollman | 23 december 2024 14:42 | Aangepast op 23 december 2024 14:42
Tijdens een demonstratie tegen de plannen voor een asielzoekerscentrum werd zwaar vuurwerk afgestoken op het moment dat raadsleden langsliepen. Hoewel de raadsleden hevig schrokken, kon uit politieonderzoek niet worden vastgesteld wie verantwoordelijk was voor het afsteken of dat het vuurwerk gericht naar hen werd gegooid.

Burgemeester Harry de Vries van Montferland reageert teleurgesteld: ‘Hoewel het onderzoek geen strafrechtelijke gevolgen heeft, blijft het onacceptabel dat onze raadsleden zich onveilig hebben gevoeld tijdens hun werk. Respect in het politieke debat is cruciaal, en dit incident benadrukt het belang van het goed begeleiden van demonstraties.’

Direct na het incident sprak De Vries zijn zorgen uit over de sfeer tijdens de demonstratie. Hij veroordeelde het gebruik van zwaar illegaal vuurwerk, dat volgens hem niet alleen gevaarlijk was, maar ook schadelijk voor het publieke debat. Daarnaast gaf hij aan dat er tijdens de demonstratie weinig respect was voor tegenstanders, wat de discussie bemoeilijkte.

In de aanloop naar de daaropvolgende raadsbijeenkomst op 12 december werden extra veiligheidsmaatregelen genomen, waaronder de inzet van dranghekken en een noodbevel. De burgemeester riep daarbij de ‘zwijgende meerderheid’ in Montferland op om zich uit te spreken en op een respectvolle manier deel te nemen aan het debat. De demonstratie de 12e is wel rustig verlopen. Er werd toen een petitie aangeboden aan de gemeenteraad.

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Botsing tussen auto's zorgt voor verkeershinder in Ulft

Redactie REGIO8 | 14 okt 2025 13:56

Lees ook

Man (34) uit Montferland aangehouden in onderzoek naar crimineel netwerk

Een 34-jarige man uit de gemeente Montferland is begin oktober aangehouden in een onderzoek naar een...

Organisatie blikt terug op Terborg Toernooi: ‘Die verdediging was de beste ooit'

Na meer dan veertig jaar is er een einde gekomen aan het Terborg Toernooi. Het jeugdvoetbaltoernooi ...

Motorrijder gewond na aanrijding nabij Zeddam

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt bij een ongeval op de N316 bij Zeddam. De man is me...

Montferland start pilot met kamerverhuur aan statushouders

De gemeente Montferland start een pilot met kamerverhuur voor alleenstaande statushouders. Daarmee w...

DRU maakt draai na kritiek op college: ‘Onze brief had beter niet verstuurd kunnen worden’

De stichting DRU Industriepark heeft in aanloop naar de raadsvergadering donderdag een opvallende br...

DZC'68 wil scoren met respect: 'Vooral met plezier het spelletje beleven'

Op Sportpark Zuid in Doetinchem draaide het zaterdag volledig om sociale veiligheid. Voetbalverenigi...