Ulft, Netherlands

Nederland wordt weer hoogrisicogebied

Nederland wordt door Duitsland vanaf zondag door de hoge besmettingscijfers weer als hoogrisicogebied aangewezen. Zo is er naast de registratie- en quarantaineverplichting ook weer een testplicht van kracht voor mensen die niet, of niet volledig, gevaccineerd zijn.
Jeanine Jongh | 19 november 2021 16:37 | Aangepast op 19 november 2021 16:37
Vanaf zondag 21 november om 12.00 uur is Nederland voor Duitsland weer een hoogrisicogebied, wat resulteert in strengere inreisregels. Grensgangers van twaalf jaar of ouder moeten een actuele negatieve sneltest, bewijs van vaccinatie of een herstelbewijs laten zien. Voor binnenkomst van Duitsland moet men zich registreren en geldt er een quarantaineverplichting van tien dagen. Deze kan op zijn vroegst na vijf dagen worden beëindigd als men negatief is getest. Er zijn enkele uitzonderingen op deze regels voor grenspendelaars. Zo vervalt voor Nederlanders die korter dan 24 uur in Duitsland zijn, voor bijvoorbeeld boodschappen of tanken, de registratie- en quarantaineplicht. De bewijsplicht bij binnenkomst geldt voor hen wel.

Ruim twee maanden geleden wees Nederland Duitsland al aan als hoogrisicogebied, met als gevolg dat bij terugkeer vanuit Duitsland een coronabewijs getoond moet kunnen worden. Mensen die niet over de juiste papieren beschikken riskeren een boete.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Lees ook

Rollators in de polonaise: Reurpop nodigt honderden ouderen uit om feest te vieren

Zondagochtend veranderde Reurpop in Ruurlo even in een waar danspaleis voor de 65-plusser. Tientalle...

Nieuwe stakingen NS hebben geen gevolgen op het Achterhoekse spoor

Het NS-personeel gaat dinsdag 17 juni 2025 opnieuw staken. Dat laten de vakbonden VVMC en FNV weten....

Eigenaar treedt op tegen groeiende overlast in parkeergarage Doetinchem

Het pand met parkeergarage waar de MediaMarkt in Doetinchem gevestigd zat, is al geruime tijd vervui...

Bewoner naar ziekenhuis door zolderbrand in Doetinchem

Op de zolder van een woning in Doetinchem is zondagavond brand ontstaan. Een persoon is ter controle...

Suzan & Freek gaan deze zomer toch optreden: ‘Genieten is voor ons muziek maken’

Het Achterhoekse duo Suzan & Freek gaat deze zomer optreden, ondanks de ongeneeslijke ziekte van Fre...

Een keer rustige politieke week in Winterswijk: over aanpak lichthinder en vergroening winkelstraat kun je niet tegen zijn

Na roerige politieke weken, lijkt de rust in bestuurlijk Winterswijk weer teruggekeerd te zijn. Van ...