Ulft, Netherlands

Na lange aanloop koopt COA eindelijk opvanglocatie aan Ampsenseweg in Lochem

Foto: REGIO8
Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft een overeenstemming bereikt over de aankoop van de grond aan de Ampsenseweg 10-20 in Lochem. Het COA en de gemeente kunnen hiermee uitvoering geven aan hun wettelijke taak om 250 asielzoekers, waarvan 65 alleenstaande vreemdelingen, op te vangen in de gemeente.
Caitlin Sturris | 23 juli 2025 15:02 | Aangepast op 23 juli 2025 15:02
‘Door de aankoop van het pand door COA biedt Lochem op korte termijn een vaste plek aan jonge vluchtelingen en hun begeleiders’, laat Joeri Kapteijns, COA-bestuurder, weten. Dit zou moeten zorgen voor rust in de buurt en voor de jongeren zelf. De locatie wordt ook geschikt gemaakt voor de opvang van 185 andere asielzoekers. Er is in Nederland een grote behoefte aan opvangplekken. ‘We zijn blij dat we in Lochem een menswaardige en stabiele opvang kunnen bieden’, aldus Kapteijns.

De gemeenteraad besloot in september 2024 dat er 250 asielzoekers worden opgevangen. In maart 2025 heeft de gemeenteraad de regels bepaald voor de samenwerking met het COA. Het college heeft de locatie Ampsenseweg 10-20 aangewezen als opvanglocatie. Wethouder Michiel Rijsberman geeft aan blij te zijn met deze stap vanuit het COA: ‘Nu kunnen we afspraken met COA gaan maken over wat de gemeenteraad en omwonenden belangrijk vinden voor het opvangen voor asielzoekers op deze plek.’

Deze zomer zullen 65 jongeren verhuizen van de Paasberg naar de opvanglocatie in Lochem. De gemeente en het COA werken nu aan verdere afspraken rondom de opvang. Zodra deze op papier staan, kunnen ook de voorbereidingen starten om de overige 185 asielzoekers op te vangen. De verantwoordelijkheid van de opvang ligt bij het COA.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees meer over:

azc|Asielzoekers|Gemeente Lochem|

Lees ook

Na mislukte tiny-houses focus op Zuidwest: nieuwbouw in Harfsen van start

De woningbouw in Harfsen krijgt vaart. Het college van Lochem heeft het stedenbouwkundig plan voor H...

Gorssel ziet vernieuwd MFA-ontwerp: “Smaakvol, maar kan het wel uit?”

De sportzaal loopt tijdens de informatieavond aardig vol in ’t Trefpunt, het allround dorpshuis dat ...

Gorssel wil woningen en MFA, maar zoekt ook naar de juiste balans

Een nieuwe woonwijk is aan de noordoostkant van Gorssel het gesprek van de dag. In het centrum gaat ...

Heel Montferland wordt zoekgebied azc, geen locatie in Didam gevonden

De gemeente Montferland is er niet in geslaagd een geschikte locatie binnen de grenzen van Didam voo...

Van onbekenden tot vrienden: Chris en Hussein over Buddy to Buddy Lochem

Sinds april is de gemeente Lochem gestart met een project dat nieuwkomers die hun land moesten verla...

Lochem wil afvaldump tegengaan met containertuintjes: ‘Het is iedere dag raak’

De gemeente Lochem heeft een waar afvalprobleem. Verschillende soorten afval belanden steeds vaker n...