Ulft, Netherlands

Inwoners denken mee over nieuwe woonwijk in Gorssel-Noordoost

De beoogde wijk ligt tegen Gorssel aan. Gemeente Lochem
De gemeente Lochem wil in Gorssel-Noordoost 100 tot 250 nieuwe woningen bouwen. Tijdens een drukbezochte informatieavond in juli konden inwoners hun ideeën, wensen en zorgen delen over de toekomstige wijk. De bijeenkomst was bedoeld om aandachtspunten op te halen voor het uiteindelijke ontwerp.
Eveline Zuurbier | 10 oktober 2025 00:16 | Aangepast op 10 oktober 2025 00:16
De avond in het dorpshuis trok een mix van omwonenden, woningzoekenden en geïnteresseerden die hopen in Gorssel te kunnen wonen. Volgens de gemeente was het doel om in een vroeg stadium met bewoners in gesprek te gaan. Er lag nog geen concreet ontwerp, maar bezoekers konden reageren op drie stedenbouwkundige modellen: dorps wonen, natuurlijk wonen en landelijk wonen.

Die modellen sluiten aan op de ruimtelijke visie die eerder al door de gemeenteraad is vastgesteld. De gemeente gebruikt de reacties om een conceptontwerp te maken dat beter aansluit bij de wensen van inwoners.

Dorps karakter behouden
Uit 92 reactieformulieren blijkt dat inwoners veel waarde hechten aan het behoud van het dorpskarakter en de groene omgeving van Gorssel. Hoogbouw wordt door de meeste deelnemers als ongewenst gezien, omdat dit niet past bij het huidige dorpsbeeld.

De voorkeuren voor de drie woonconcepten lagen dicht bij elkaar, al is er verschil tussen omwonenden en woningzoekenden. Omwonenden kiezen vaker voor landelijk wonen, terwijl woningzoekenden juist de voorkeur geven aan dorps wonen. Veel aanwezigen gaven aan dat ze graag in het dorp willen blijven wonen en hopen te kunnen doorstromen. Tegelijkertijd merkt Lochem dat Gorssel aantrekkelijk is voor Randstedelingen, die erom meerdere redenen graag willen wonen. Gorssel ligt op 100 kilometer afstand van onze hoofdstad. 

Zorgen over verkeer
Verkeer en bereikbaarheid waren belangrijke gespreksonderwerpen. Inwoners maken zich zorgen over extra verkeersdrukte, vooral bij de kruising van de Kozakkenweg en de Elfuursweg, die als onveilig wordt ervaren. Ook het behoud van zandwegen als cultureel erfgoed speelt een rol.

Er kwamen suggesties voor alternatieve ontsluitingsroutes, bijvoorbeeld via de Dommerholtsweg of een nieuwe verbinding tussen de Elfuursweg en de Joppelaan. Volgens inwoners kan spreiding van het verkeer helpen om overlast te beperken.

Parkeren en groen
De meeste reactie gaven aan dat mensen graag willen parkeren op eigen terrein, vooral ouderen die hun auto dichtbij huis willen hebben. Ook parkeerclusters bij woningen worden positief beoordeeld, omdat ze bijdragen aan een rustig straatbeeld.

Omwonenden vragen daarnaast om groene bufferzones tussen de nieuwe wijk en de bestaande bebouwing, zodat het natuurlijke karakter behouden blijft voor bewoners en recreanten.

Volgende stap in november
De woningbouw in Gorssel-Noordoost maakt deel uit van de bredere bouwopgave van 1.300 woningen die de gemeente Lochem tot en met 2030 wil realiseren, verspreid over de verschillende kernen.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met RTV Ideaal.

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Wederom verwarde man op dak in Doetinchem

Redactie REGIO8 | 6 okt 2025 16:46

Lees ook

Huishoudboekje Lochem met zwarte cijfers: ‘We hoeven geen pannenkoeken te eten’

De cijfers in het huishoudboekje van Lochem kleuren de komende jaren zwart. Niet alleen in de inmidd...

Sterrenwacht Lochem ‘in penibele situatie gebracht’ door komst azc

Sterrenwacht Phoenix in Lochem is ‘in een penibele situatie gebracht’ door de komst van een azc aan ...

Gemeente Lochem start met camerabewaking op station

Burgemeester Frans Backhuys van Lochem heeft besloten dat er camera’s komen op station Lochem. Deze ...

Lochem tekent overeenkomst met COA voor asielopvang Ampsenseweg

De gemeente Lochem en het COA hebben officieel een bestuursovereenkomst gesloten voor de opvanglocat...

Weifelende fracties over zonnepark Barchem houden kaarten nog tegen de borst

De fracties van Gemeentebelangen, VVD, Meedenken met Lochem (MmL) en het CDA in Lochem houden de kaa...

Zutphenseweg tussen Eefde en Gorssel wegens werkzaamheden vier weken afgesloten

De provincie Gelderland voert tussen 6 en 31 oktober werkzaamheden uit aan de Zutphenseweg (N34). He...