Ulft, Netherlands

Muzikanten weer op het podium in de DRU

Zeven muziekacts uit de regio stapten na maanden zonder optredens zaterdag het podium op tijdens de Dag van de Achterhoekse Popmuziek. De dialectrockers van De Boetners speelden in februari voor het laatst voor publiek, dus was het evenement op het DRU Industriepark genieten voor de bandleden, maar ook de organisatie.
Jasper Hazelaar | 14 december 2020 14:13 | Aangepast op 14 december 2020 14:13

“Eindelijk weer een stinkende kleedkamer, dat heb ik wel gemist”, zegt leadzanger Kevin Raayman van De Boetners. “Alleen in het busje stappen met z’n allen voelde weer als vanouds. Het was maar twintig minuten, maar het was leuk.” De Dag van de Achterhoekse Popmuziek werd in november afgelast door de coronacrisis. Met maximaal dertig mensen in het publiek kon het evenement nu wel doorgaan. “Het is fijn hoor, als die gitaren weer aangaan”, vindt Erik Ramaker, organisator van het evenement. “Het is heel tof om weer lekker livemuziek te horen en ik denk dat iedereen het zo ervaart. Ik geniet er heel erg van.”

Hoewel de DRU het epicentrum van de dag was, werd er ook gespeeld in Winterswijk en Doetinchem. De stijlen van de zeven acts in de DRU waren divers, van dialectrock, tot metal, tot de urbanmuziek van East Garden. “Dat is ook de bedoeling”, benadrukt Ramaker. “Om de diversiteit in de Achterhoekse muziek te laten zien.” Leden van East Garden lieten hun hiphop- en dancemuziek horen. “Om al die muziek op één dag samen te brengen vind ik fascinerend”, zegt Jesse Klein Entink, een van de artiesten binnen het collectief. “Daarom heb ik veel respect voor de organisatoren.”

Dialectmuziek heeft toekomst
Hoewel De Boetners de enige dialect-act was die in Ulft optrad, heeft muziek in streektaal volgens de organisatie de toekomst. “Met je accent kan je ook in Noord-Brabant, Friesland en Noord-Holland aankomen, dat vinden ze alleen maar mooi”, zegt Ramaker. Raayman van De Boetners vult aan: “Normaal heeft destijds hele grote stappen gemaakt met Achterhoekse dialectmuziek. Er ligt bijna weer een plaat op de plank. Als we die uitbrengen en we kunnen weer toeren, weet ik zeker dat het onwijs gezellig wordt.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...

Het mag van de burgemeester constructiever en zakelijker in de Lochemse raadszaal

ACHTERGROND / Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Het is een cliché dat opgeld doet voor de gemeenteraa...

Bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen afgebrand

Een bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen heeft in de nacht van maandag op dinsdag vlam...

Vrouw met breiwerk kijkt op tijdens schorsing debat golfclub: ‘Is het gestopt?’

De aangekondigde schorsing is haar blijkbaar ontgaan. Ze kijkt maandagavond verbaasd op van haar bre...

‘Willem, succes!’ Fractievoorzitter Datema van CDA Lochem verhuist naar Groningen

“Willem, succes!” Dit waren maandagavond de laatste twee woorden die Henk Datema voor de microfoon i...