Ulft, Netherlands

Mozaïeken van Ludgerusschool naar IEKC

De zes mozaïeken uit de muur van de fietsenstalling van de gesloopte Ludgerusschool in Lichtenvoorde, krijgen een plek in het fietsenhok bij het nieuw te bouwen Integraal Educatief Kind Centrum. Het IEKC verrijst op de plek van de Ludgerusschool aan de Varsseveldseweg.
Regio8 | 14 februari 2020 09:35 | Aangepast op 14 februari 2020 09:35
De mozaïeken van de overleden kunstenaar Joop Kruip uit Lichtenvoorde, zijn woensdagmiddag uit de muur van de fietsenstalling van de gesloopte basisschool getakeld en worden tijdelijk opgeslagen. Het gebeurde allemaal onder het toeziend oog van Minnie Kruip, de echtgenote van de kunstenaar die de mozaïeken in 1955 heeft ontworpen. Ze werd geïnterviewd door leerlingen van groep 8 van de Ludgerusschool en werd gevraagd naar het leven van de in 1935 in Lichtenvoorde geboren Joop Kruip.

Ook kwam de betekenis van de mozaïeken ter sprake. "Joop wilde kinderen verbeelden, dieren, moeders met kinderen, paardrijden en roeien in een bootje", vertelde Minnie Kruip. "Alle dingen die kinderen leuk vinden. Hij is er een half jaar mee bezig geweest." Als de sloop is afgerond, wordt begonnen met de bouw van het nieuwe IEKC, dat vanaf de zomer van 2021 in gebruik genomen kan worden. De school biedt plek aan ruim vierhonderd leerlingen.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

SPECIAL | 50 jaar Normaal: Het muzikale geweten van de Achterhoek

Op Hemelvaartsdag is het precies 50 jaar geleden dat de Achterhoek kennismaakte met de band Normaal....