Ulft, Netherlands

Monumentale brug bij Elten afgesloten

De stalen, monumentale brug die via het Duitse Elten toegang geeft tot het grensdorp Spijk is tijdelijk afgesloten. Omdat de brugonderdelen een nieuwe beschermende coating krijgen, is de oversteek zeker een maand lang volledig ingepakt.
Jasper Hazelaar | 28 september 2021 11:13 | Aangepast op 28 september 2021 11:13
Gemotoriseerd verkeer moet omrijden zo lang de werkzaamheden duren. Fietsers en voetgangers kunnen volgens Omroep Gelderland wel over de brug. Het is de tweede keer binnen een jaar dat er aan de brug gewerkt wordt. Eind vorig jaar was de toegangsweg ook al voor een aantal weken afgesloten. Inwoners van Spijk zijn niet blij met de afsluitingen, want deze route is een van de twee toegangswegen naar het dorp. Nu moet al het gemotoriseerde verkeer - ook de hulpdiensten - via de drukke, smalle dijk.

De werkzaamheden aan de brug worden uitgevoerd door de Duitse buurgemeente Emmerik en zouden eigenlijk half augustus al plaatsvinden, maar toen ging het op het laatste moment niet door. Volgens de gemeente Zevenaar moet het werk half oktober afgerond zijn.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

SPECIAL | 50 jaar Normaal: Het muzikale geweten van de Achterhoek

Op Hemelvaartsdag is het precies 50 jaar geleden dat de Achterhoek kennismaakte met de band Normaal....