Ulft, Netherlands

Montferland pakt wegen in Beek flink aan

Montferland gaat samen met de bewoners van de Sint Jansgildestraat en de Eltenseweg in Beek de inrichting van beide wegen ontwerpen. De huidige situatie zorgt voor een gevaarlijke situaties voor alle weggebruikers, waardoor de gemeente samen met een klankboordgroep zoekt naar een veilige oplossing.
Pim Gerritzen | 29 januari 2021 17:39 | Aangepast op 29 januari 2021 17:39
“De uitdaging is om balans te vinden tussen alle facetten van de inrichting”, aldus wethouder Oscar van Leeuwen. “Zoals de veiligheid, toegankelijkheid van de percelen, het aanwezige en toekomstige groen en bomen en de belangen van de inwoners en ondernemers.” De belangen van de inwoners worden vertegenwoordigd door een klankbordgroep. Hiervoor heeft volgens de gemeente iedereen in het verleden de mogelijkheid gehad om zich aan te melden. “Samen met de klankbordgroep vinden we het belangrijk dat het voorkeursontwerp ook daadwerkelijk gemaakt kan worden”, zegt Van Leeuwen over de toekomstige inrichting van de wegen die dwars door Beek lopen.

In de huidige situatie ontbreek een los trottoir, iets dat volgens de gemeente zorgt voor onveilige situaties voor jonge buurtbewoners. Om mogelijke ideeën in de praktijk te ervaren, is vorige week een proefvak met een mogelijke inrichting aangelegd in de Sint Jansgildestraat. De uitkomsten en ervaringen van deze proef worden eind februari gedeeld met de klankbordgroep. “Deze worden verwerkt tot een totaalplan dat vervolgens gepresenteerd wordt”, laat Montferland weten. “De intentie is om in september 2021 te starten met de uitvoering van het definitieve ontwerp.”

Foto: Gemeente Montferland

Lees ook

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...

Het mag van de burgemeester constructiever en zakelijker in de Lochemse raadszaal

ACHTERGROND / Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Het is een cliché dat opgeld doet voor de gemeenteraa...

Bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen afgebrand

Een bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen heeft in de nacht van maandag op dinsdag vlam...

Vrouw met breiwerk kijkt op tijdens schorsing debat golfclub: ‘Is het gestopt?’

De aangekondigde schorsing is haar blijkbaar ontgaan. Ze kijkt maandagavond verbaasd op van haar bre...

‘Willem, succes!’ Fractievoorzitter Datema van CDA Lochem verhuist naar Groningen

“Willem, succes!” Dit waren maandagavond de laatste twee woorden die Henk Datema voor de microfoon i...