Ulft, Netherlands

Montferland gaat de wasservice uitbesteden

Zorgaanbieder ZorgPlus runt vanaf 1 april namens Montferland een was- en strijkservice voor inwoners met een indicatie voor een wasvoorziening. Volgens wethouder Ruth Mijnen moet deze invulling zorgen voor een effectieve wasservice en een bezuiniging van 600.000 euro.
Pim Gerritzen | 25 februari 2021 16:54 | Aangepast op 25 februari 2021 16:54

“We verzorgen de was niet meer bij mensen thuis”, zegt Mijnen over de insteek van de wasservice. “De was wordt opgehaald en wordt keurig gestreken en schoon weer teruggebracht bij de mensen.” Inwoners van Montferland met een zorg- en wasindicatie kregen nu een bepaald aantal uur huishoudelijke hulp, waarbij zorgmedewerkers binnen die tijd de was moeten doen. Doordat dit wordt uitbesteed is het volgens Mijnen efficiënter en goedkoper. In totaal verwacht Mijnen rond de zes ton te bezuinigen. Een opsteker, omdat Montferland in 2020 kampte met een tekort van anderhalf miljoen voor huishoudelijke verzorging.

Volgens Mijnen worden alle inwoners met een wasindicatie persoonlijk op de hoogte gebracht. Toch ontstond, sinds het nieuws naar buiten kwam, de nodige onrust op onder meer sociale media. Iets dat volgens de wethouder onoverkomelijk maar onnodig is: “Ik begrijp volkomen dat mensen bezorgd zijn, want er gaan dingen veranderen. Waar we voor blijven zorgen is dat mensen een schoon en leefbaar huis houden.” Volgens Mijnen verandert enkel iets voor mensen met een wasindicatie. “De meeste zullen hun vaste hulp behouden”, aldus de wethouder. “Voor de mensen met wasservice verandert alleen de organisatie van de was.

Geen banen verloren
Montferland koos na uitvoerig onderzoek voor Zorgplus als zorgaanbieder voor de was- en strijkservice. Zij verzorgen momenteel al twee derde van de 670 mensen met huishoudelijke hulp. Hierdoor vervallen de werkzaamheden van andere zorgaanbieders. Volgers Mijnen hoeven deze werknemers niet te vrezen voor hun baan: “In principe hebben zorgaanbieders onderling afgesproken om zoveel mogelijk mensen over te nemen.”

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Auto van ruim anderhalve ton ramt etalageruit in Didam

Redactie REGIO8 | 12 nov 2025 12:23

Brandweer rukt uit voor verbrande pizza in Ulft

Bart Sollman | 9 nov 2025 09:30

Ulftse vuurwerkhandelaar ziet nu al extreme verkoopdrukte

Remco Geurts | Bart Sollman | 12 nov 2025 16:41

Lees ook

Zwarte Cross verrast: geen online tickets, maar ouderwets in de rij

De Zwarte Cross is vrijdag voor even teruggegaan naar vroeger. Bij Café De Tol verkocht de organisat...

Op de elfde van de elfde is Sint Maarten in Duitsland een groots kinderfeest

Als je begin november de grens oversteekt, merk je meteen: in Duitsland is het feest van Sint Maarte...

TenneT presenteert forse investeringsplannen: extra transformator in Langerak

Landelijk netbeheerder TenneT heeft zijn investeringsplannen voor de komende vijftien jaar gepresent...

Van onbekenden tot vrienden: Chris en Hussein over Buddy to Buddy Lochem

Sinds april is de gemeente Lochem gestart met een project dat nieuwkomers die hun land moesten verla...

Opgeheven Ouderenfeest helpt Paviljoen de Strang Ulft

Het muziekevenement Oude IJsselstreek 65+, de jaarlijkse middag in de feesttent Oer waar Ouderen sam...

Lampjes, liedjes en lange tradities: Sint Maarten blijft in Duitsland groots boven ‘elfde van de elfde’ start carnaval

Als je begin november de grens oversteekt, merk je meteen: in Duitsland is Sint Maarten een springle...