gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Molen in ’s-Heerenberg heroverd op natuur

91c6ec073f1fe1ade2790c68cb07de9d.jpg
Redactie REGIO8 |

“Op een gegeven moment ging de molen heel hard achteruit en als eigenaar moet je dan iets”, aldus Marijke Brouwer, de directeur van Kasteel Huis Bergh, eigenaar van de in 1829 gebouwde beltmolen aan de Zeddamseweg. “Vandaar dat er gezocht is naar subsidies. Daarmee kan de molen aangepakt worden.” In totaal is de renovatie begroot op 340.000 euro, waarbij onder meer Montferland, de provincie Gelderland en de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed een deel bijdragen. Begin dit jaar zijn de werkzaamheden gestart, onder meer grote delen van de muren worden hersteld, de kapconstructie wordt gerepareerd en de verrotte balken worden vervangen. In november van dit jaar moet de vernieuwde molen klaar zijn.

Molenaar Mario van den Berg is als adviseur nauw betrokken bij de verbouwing van het in zijn ogen bijzondere bouwwerk. “De molen is in de jaren ’20 stilgezet, zijn wieken vervolgens verloren en daarna langzaam verder verpauperd, maar inwendig is alles nog intact.” Hoewel de wieken niet terugkeren, is er met bijvoorbeeld het aandrijfwerk nog voldoende authentiek materiaal aanwezig. Na de verbouwing wil Huis Bergh de deuren openen. “Ik hoop dat de bevolking de molen écht kan bekijken, en hem niet alleen ziet verrotten van buiten”, vertelt molenaar Van den Berg. “Dus laat de rondleidingen maar beginnen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-28 at 19.33.35.jpeg

Vordenaar zamelt massaal dopjes in voor Diabetes Fonds: 'Hoe meer, hoe beter'

Jaimy Buunk uit Vorden zamelt op grote schaal bierflesdopjes in voor het Diabetes Fonds. Wat begon als een kleine inzamelactie voor een jongen met diabetes, is uitgegroeid tot een flink lopend initiatief.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 17.21.09.jpeg

Politie grootschalig in actie vanwege man op dak aan Terborgseweg in Doetinchem

De politie is dinsdagmiddag grootschalig uitgerukt naar een pand aan de Terborgseweg in Doetinchem. Daar zou een man op het dak hebben gestaan die volgens de politie een gevaar vormde voor zichzelf en zijn omgeving. Wat er precies is gebeurd, is nog niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 15.36.57.jpeg

Voormalig OM-medewerker uit Doetinchem krijgt 2 jaar cel voor bezit en verspreiden kinderporno

Een 52-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 24 maanden voor het bezit en verspreiden van kinderporno. De man was in het verleden werkzaam bij het Openbaar Ministerie (OM). Het OM had een celstraf van 30 maanden geëist.

GRABEKER10.jpg

Sfeer op De Vijverberg helpt De Graafschap O21 aan historische bekerzege

Voor het eerst in zestien jaar heeft De Graafschap Onder 21 de beker gewonnen. Op De Vijverberg draaide de ploeg een achterstand om en werd Willem II met 2-1 verslagen.

Theatherfestival0.jpg

Doetinchems Theaterfestival baalt van forse subsidieverlaging: 'Dat was wel schrikken'

Theaterfestival Buitengewoon in Doetinchem is volop in voorbereiding op het straattheaterfestival van 11 juli dit jaar. Maar met nog enkele maanden te gaan, heeft de organisatie een flinke tegenvaller te verwerken. De gemeente Doetinchem heeft de jaarlijkse subsidie met ruim zestig procent verlaagd: van 30.000 naar 12.500 euro. Het nieuws kwam voor de organisatie als een grote verrassing.

Burgemeester Christiaan Mangen_ 2026-04-28.jpg

Burgemeester Bocholt zoekt oranjegekte op in Dinxperlo

De nodige Nederlandse grensbewoners togen op Koningsdag naar het Duitse Bocholt. Terwijl het in Nederlandse steden en plaatsen druk en luid was, zochten zij juist vertier op de terrassen net over de grens. Daar genoten ze van hun vrije dag in rustige sferen.