Ulft, Nederland
Terug

Molen in ’s-Heerenberg heroverd op natuur

91c6ec073f1fe1ade2790c68cb07de9d.jpg
Redactie REGIO8 |

“Op een gegeven moment ging de molen heel hard achteruit en als eigenaar moet je dan iets”, aldus Marijke Brouwer, de directeur van Kasteel Huis Bergh, eigenaar van de in 1829 gebouwde beltmolen aan de Zeddamseweg. “Vandaar dat er gezocht is naar subsidies. Daarmee kan de molen aangepakt worden.” In totaal is de renovatie begroot op 340.000 euro, waarbij onder meer Montferland, de provincie Gelderland en de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed een deel bijdragen. Begin dit jaar zijn de werkzaamheden gestart, onder meer grote delen van de muren worden hersteld, de kapconstructie wordt gerepareerd en de verrotte balken worden vervangen. In november van dit jaar moet de vernieuwde molen klaar zijn.

Molenaar Mario van den Berg is als adviseur nauw betrokken bij de verbouwing van het in zijn ogen bijzondere bouwwerk. “De molen is in de jaren ’20 stilgezet, zijn wieken vervolgens verloren en daarna langzaam verder verpauperd, maar inwendig is alles nog intact.” Hoewel de wieken niet terugkeren, is er met bijvoorbeeld het aandrijfwerk nog voldoende authentiek materiaal aanwezig. Na de verbouwing wil Huis Bergh de deuren openen. “Ik hoop dat de bevolking de molen écht kan bekijken, en hem niet alleen ziet verrotten van buiten”, vertelt molenaar Van den Berg. “Dus laat de rondleidingen maar beginnen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

SnackbarHeino40.jpg

Snackbarhouder van Heino in Beek luidt noodklok: ‘Mis helft van de omzet’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek luidt de noodklok door middel van een petitie. Hij is het niet eens met de eenrichtingsweg die op het laatste Nederlandse stukje richting de grens is ingesteld in de strijd tegen het sluipverkeer. Naar eigen zeggen is hij met zijn zaak slachtoffer van dit besluit.

GerritVreeman.jpg

Maar twee transfers in de Oude IJsselstreekse politiek de afgelopen periode

Waar het in gemeenten als Berkelland en Montferland gedurende de hele raadsperiode soms zoeken was wie er ook alweer bij welke partij zat, was dat in Oude IJsselstreek niet het geval. De coalitie zit de periode uit, de wethouders zitten nog op hun plek en er zijn maar twee raadleden van partij gewisseld.

BinnenTheater0.jpg

Succes voor Openluchtspel Hummelo met dialectvoorstelling 'Diner veur ene'

De voorstelling “Diner veur ene” van Openluchtspel Hummelo overtrof deze winter alle verwachtingen. Geïnspireerd op het bekende “Dinner for One” werd de productie zo’n twintig keer opgevoerd in het kleinste theater van Gelderland, iets wat de verwachtingen van de groep overtrof.

Sneeuw3.jpg

Code geel voor de Achterhoek: mogelijk gladheid door (natte) sneeuw

Vanwege gladheid en een dun sneeuwdek heeft het KNMI voor donderdag code geel afgegeven voor de Achterhoek. Vanuit het zuiden wordt in de nacht van woensdag op donderdag sneeuw verwacht, waarbij code geel tussen 4:00 uur en 12:00 uur geldt.

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.

Foto kelneren.jpg

Achterhoekse kelner na veertig jaar tijdens carnaval zijn houvast kwijt

Het is een groot gemis voor Ton Rouwhorst. De Achterhoekse kelner van 72 jaar raakte vrijdag 6 februari tijdens het carnaval zijn geliefde dienblad kwijt. Na een avond sjouwen met volle bladen bier bij het ’t Molentje in Silvolde raakte de Lichtenvoordenaar zijn ‘instrument’ kwijt. Iedere dag hoopt hij op het telefoontje met het nieuws dat zijn kelnersblad is gevonden.