Ulft, Netherlands

Molen blikvanger voor verbouwd complex

Na jaren leegstand staat het complex rond de negentiende-eeuwse Kempermolen bij Breedenbroek een grote verbouwing te wachten tot in totaal vijf recreatiewoningen en vijf reguliere woningen. Voor Hans en Wilma Wikkerink-Kemper, eigenaren van de helft van het complex, komt daarmee een langgekoesterde droom uit.
Regio8 | 27 augustus 2020 15:37 | Aangepast op 27 augustus 2020 15:37

"Het is mijn geboortegrond", legt Wilma uit. "Ik ben hier in 1961 geboren en mijn overgrootvader heeft in 1882 de windmolen gebouwd. Het is dus altijd een familiestek geweest. Dus dat is voor mij wel speciaal." Blikvanger voor de recreatiewoningen moet de Kempermolen worden. Deze staat los van de verbouwingsplannen en verkeert volgens Hans, tevens de molenaar, in goede staat: "Het is van oudsher al het middelpunt. Ik hoop er straks behoorlijk mee te gaan draaien en - als mensen willen - demonstraties te geven. Het is rondom de molen gebouwd en vandaar dat we het hele project ook 'Daar bij die Kempermolen' gaan noemen."

Hans en Wilma zijn blij dat het andere deel van het complex, dat meer dan tien jaar te koop heeft gestaan, nu door Anne Heesen wordt ontwikkeld tot vijf reguliere woningen. "We lopen al een jaar of vijf met dit idee", schetst Wilma. "Het wachten was ook op de buren, totdat zij wat met het pand zouden gaan doen. Zodat we samen een mooi plan konden maken. Het een moet het andere versterken."

Eind 2021
Wanneer het project precies klaar moet zijn is onduidelijk, maar Hans kan wel een ruwe schatting geven wanneer het paar de eerste gasten wil ontvangen: "We hopen dat begin volgend jaar de vergunning er is. Dan moeten we kijken of we volgend jaar rond deze tijd al een behoorlijk eind zijn opgeschoten. Ik hoop toch eind volgend jaar wel operationeel te zijn."

Foto: REGIO8

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Botsing tussen auto's zorgt voor verkeershinder in Ulft

Redactie REGIO8 | 14 okt 2025 13:56

Lees ook

DRU maakt draai na kritiek op college: ‘Onze brief had beter niet verstuurd kunnen worden’

De stichting DRU Industriepark heeft in aanloop naar de raadsvergadering donderdag een opvallende br...

DZC'68 wil scoren met respect: 'Vooral met plezier het spelletje beleven'

Op Sportpark Zuid in Doetinchem draaide het zaterdag volledig om sociale veiligheid. Voetbalverenigi...

Extra fietstrainingen, jonge vluchtelingen nog 8 jaar in Rekken

Extra fietstrainingen en controle van fietsen behoren tot de opgepoetste afspraken tussen de gemeent...

Overlast rond station Doetinchem blijft zorgen baren: 'We moeten de problemen oplossen'

Station Doetinchem blijft een plek waar op verschillende manieren overlast wordt ervaren. Het gaat o...

OM en Politie adviseert Bronckhorst: Geen publiek bij raadsvergadering over asielopvangen

De besluitvormende raadsvergadering over de asielopvangen in Bronckhorst is donderdag 16 oktober all...

Vastgelopen vrachtwagen blokkeert Drieheuvelenweg in 's-Heerenberg

De Drieheuvelenweg in ’s-Heerenberg was dinsdagochtend tijdelijk geblokkeerd door een vrachtwagen di...