Ulft, Netherlands

Miva Las Vegas geopend op Zwarte Cross

Op het festivalterrein van de Zwarte Cross is dinsdagmiddag het mindervalidenhotel Miva Las Vegas geopend. De openingshandeling voor de overnachtingsvoorziening voor mindervaliden werd verricht door minister van Gehandicaptenzaken Rick Brink.
Regio8 | 16 juli 2019 17:46 | Aangepast op 16 juli 2019 17:46
“Ik ben zelf drieëndertig en in mijn jongere jaren gingen veel mensen om mij heen naar festivals”, aldus Brink. “Zelf kon ik vaak niet mee of moest ik eerder weg. Ik lust ook wel een biertje en door dit mindervalidenhotel ben je nu ook echt onderdeel van het festival." In de tent zijn slaapplekken, tilliften, aangepast sanitair en verzorging aanwezig voor twintig mensen met een beperking die blijven slapen tijdens de Zwarte Cross. Er is zelfs een eigen taxi van de camping naar het festivalterrein geregeld. De minister van Gehandicaptenzaken was zelf groot fan van Jovink en de Voederbietels. "Ik had posters aan de muur hangen en heb alle cd's van de band. Ik vind het daarom extra bijzonder dat ik dit mindervalidenhotel op de Zwarte Cross mag openen", aldus Brink.

Het idee van het hotel komt van Diane Eilander, zelf werkzaam als fysiotherapeut bij 't Roesingh in Enschede. “De naam is afgeleid van Viva Las Vegas en nu dus Miva Las Vegas”, aldus Eilander. Ook Danielle Schutgens, directeur van HandicapNL is super trots op het mindervalidenhotel. “Ik hoop dat veel meer festivals het goede voorbeeld van de Zwarte Cross gaan volgen", aldus Schutgens. Het hotel wordt komend weekend getest op het festival en wordt bij succes uitgerold naar andere festivals in het land.

Foto: REGIO8

Lees ook

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

SPECIAL | 50 jaar Normaal: Het muzikale geweten van de Achterhoek

Op Hemelvaartsdag is het precies 50 jaar geleden dat de Achterhoek kennismaakte met de band Normaal....