Ulft, Netherlands

Miljoenentekort in Montferland door zorg

Montferland kampt met een tekort van ruim twee miljoen euro, zo blijkt uit de Bestuursrapportage over de eerste helft van 2020. Met een tekort van anderhalf miljoen euro drukt huishoudelijke verzorging zwaar op de begroting.
Regio8 | 4 september 2020 15:39 | Aangepast op 4 september 2020 15:39
“De vraag naar huishoudelijke hulp stijgt", zegt wethouder Martin Som. "Dit is een landelijk fenomeen waar we niet alleen in Montferland last van hebben.” Hiermee doelt hij op het probleem van stijgende kosten bij gemeentes sinds de invoering van het Wmo-abonnementstarief voor duurzame algemene voorzieningen. Som wijt de toegenomen vraag naar huishoudelijke hulp aan de verlaagde drempel voor inwoners van de gemeente: “In het verleden had je geen abonnementsstructuur", verklaart Som. "Dit is veranderd, waardoor huishoudens voor negentien euro in de maand hulp kunnen aanvragen. De overige kosten voor deze hulp zijn voor de gemeente.”
Het tekort van de Bestuursrapportage wordt aangevuld vanuit de algemene reserve. De bodem van dit reservepotje komt volgens Som snel in zicht. “Dit jaar kunnen we het opvangen, maar er moet snel iets veranderen", aldus de wethouder. "Anders zitten we volgend jaar met de handen in het haar." Mogelijk leidt dit tot bezuinigingen. “Dat is zaak bij de begroting van 2021 en verder", aldus Som. "De raad bepaalt op welk niveau we de reserve willen hebben.”

Foto: REGIO8

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Botsing tussen auto's zorgt voor verkeershinder in Ulft

Redactie REGIO8 | 14 okt 2025 13:56

Lees ook

Man (34) uit Montferland aangehouden in onderzoek naar crimineel netwerk

Een 34-jarige man uit de gemeente Montferland is begin oktober aangehouden in een onderzoek naar een...

Organisatie blikt terug op Terborg Toernooi: ‘Die verdediging was de beste ooit'

Na meer dan veertig jaar is er een einde gekomen aan het Terborg Toernooi. Het jeugdvoetbaltoernooi ...

Motorrijder gewond na aanrijding nabij Zeddam

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt bij een ongeval op de N316 bij Zeddam. De man is me...

Montferland start pilot met kamerverhuur aan statushouders

De gemeente Montferland start een pilot met kamerverhuur voor alleenstaande statushouders. Daarmee w...

DRU maakt draai na kritiek op college: ‘Onze brief had beter niet verstuurd kunnen worden’

De stichting DRU Industriepark heeft in aanloop naar de raadsvergadering donderdag een opvallende br...

DZC'68 wil scoren met respect: 'Vooral met plezier het spelletje beleven'

Op Sportpark Zuid in Doetinchem draaide het zaterdag volledig om sociale veiligheid. Voetbalverenigi...