Ulft, Netherlands

Mestvergister op Laarberg lijkt van de baan

De beoogde mestvergister op bedrijventerrein De Laarberg lijkt definitief van de baan. Wethouder Marieke Frank van Oost Gelre maakte dinsdagavond tijdens de raadsvergadering bekend dat de optie van initiatiefnemer WSB op de grond op De Laarberg niet wordt verlengd.
Tim Rondeel | 4 januari 2022 15:13 | Aangepast op 4 januari 2022 15:13
De voorlopige koopovereenkomst tussen WSB en De Laarberg loopt eind dit jaar af en zou na acht jaar nogmaals met vier jaar verlengd kunnen worden. Op de vraag van raadslid Paul Wallerbos van OLW over de optie op de koopovereenkomst zei Frank: "Die is van rechtswege beëindigd." De druk op De Laarberg om de koopoptie niet te verlengen, was toegenomen doordat de Provincie Gelderland weigert een vergunning af te geven aan eigenaar WSB, omdat het twijfelt aan de duurzaamheid van de mestfabriek. Voor de opwekking van de groene energie is namelijk aardgas nodig. Daarbij komt ook het stikstofprobleem. Bovendien was er ook de aanhoudende vraag naar kavels op De Laarberg van bedrijven die zich op het bedrijventerrein langs de N18 bij Groenlo willen vestigen. Door het schrappen van de koopoptie lijkt de weg vrijgemaakt te worden voor de komst van andere bedrijven naar De Laarberg.

Onafhankelijke Lijst Wallerbos (OLW) overweegt nog een onderzoek in te laten stellen waarom de kwestie zich zolang heeft voortgesleept. "Het gaat ons er onder andere om waarom zeven jaar geleden de toenmalige Laarbergdirectie verkondigde dat alles in kannen en kruiken was. En we willen weten waarom het koopcontract zo enorm lang is aangehouden", aldus Wallerbos.

Protestgroep
De eventuele komst van de mega-mestvergister is al acht jaar een omstreden kwestie in Groenlo. Het college hield de optie open en vanuit Groenlo kwam een protestgroep flink in het verweer. De angst voor (stank)overlast en onveiligheid vormden de drijfveer van de Stichting Megamestvergister Groenlo Nee.

Foto: RMS

Lees ook

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...

Het mag van de burgemeester constructiever en zakelijker in de Lochemse raadszaal

ACHTERGROND / Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Het is een cliché dat opgeld doet voor de gemeenteraa...

Bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen afgebrand

Een bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen heeft in de nacht van maandag op dinsdag vlam...

Vrouw met breiwerk kijkt op tijdens schorsing debat golfclub: ‘Is het gestopt?’

De aangekondigde schorsing is haar blijkbaar ontgaan. Ze kijkt maandagavond verbaasd op van haar bre...

‘Willem, succes!’ Fractievoorzitter Datema van CDA Lochem verhuist naar Groningen

“Willem, succes!” Dit waren maandagavond de laatste twee woorden die Henk Datema voor de microfoon i...