Ulft, Netherlands

Meedoen aan Geglij in de Wei? Eerst moet er gekeurd worden

Foto: REGIO8
Eens in de drie jaar verrijst er in Beek een imposante schans waar deelnemers vanaf glijden met zelfgebouwde voertuigen, in de geest van Tobbedansen. Maar voordat er één bootje de lucht in mag, moet het langs keurmeester Mats ten Vaarwerk.
Bart Sollman | Mees Pelgrim | 26 mei 2025 15:37 | Aangepast op 26 mei 2025 15:37
“Allereerst kijk ik of het een beetje deugdelijk is”, zegt Ten Vaarwerk. “Dat is natuurlijk een brede term, maar het moet gewoon goed in elkaar zitten, de helling aankunnen. En ook zaken als gewicht en scherpe onderdelen spelen mee.” Voor het team van Altop, waarvan drie stagiaires het voertuig bouwden, is het spannend of de boot door de keuring komt. Jordy Peters, een van hen, twijfelt of hij er donderdag zelf wel in stapt. “Ik durf er niet in”, bekent hij. “Ik wil ook gewoon niet nat worden.”

Ten Vaarwerk weet uit eigen ervaring hoe fout het kan gaan. “Drie jaar geleden had ik zelf een ongelukje. Sindsdien ben ik gevraagd om de voertuigen technisch te beoordelen. Noem het maar ironisch.” Dit jaar valt op dat deelnemers vooral teruggrijpen op het klassieke ontwerp: een traditioneel bootje met een vlakke onderkant. “Die doen het gewoon het best,” aldus Ten Vaarwerk. “Minder spektakel, meer stabiliteit.” Toch blijft het spannend. “Het gaat vrij hard, dus het moet veilig”, zegt hij. “Alleen dan kunnen we het over drie jaar weer organiseren.”

Meest gelezen

Twee ongevallen met dezelfde auto in Dinxperlo

Redactie REGIO8 | 2 jan 2026 12:07

Lees ook

Auto vat vlam tegenover gemeentehuis Montferland

Een auto is donderdagmiddag in brand gevlogen op de parkeerplaats tegenover het gemeentehuis van de ...

Leegstaande gebouwen Berkelland voor eventuele woningbouw in kaart gebracht

Zijn er binnen Berkelland nog leegstaande gebouwen of ongebruikte gronden die geschikt zijn voor won...

Race tegen de klok voor Leutekums Gala door sneeuw: ‘Nog flink doorwerken’

Het was even spannend of het überhaupt zou lukken, maar langzaam maar zeker verrijst er een grote te...

Geen voetbal op de Vijverberg: streep door De Graafschap-FC Den Bosch

Er wordt zondag niet gevoetbald op stadion De Vijverberg. De KNVB heeft de hele speelronde in de eer...

Auto botst door gladheid frontaal tegen boom in Steenderen

Bij een eenzijdig ongeval op de L. Dolfingweg in Steenderen is donderdagochtend een auto frontaal te...

Politieke Avond van Bronckhorst alleen online te volgen vanwege gladheid

De Bronckhorster Politieke Avond van donderdag 8 januari is alleen online te volgen. Dit heeft de ge...