Ulft, Netherlands

Marijke Esselink gaat voor de Spelen in 2020

Regio8 | 13 januari 2017 11:00 | Aangepast op 13 januari 2017 11:00

“Dat is allemaal nog wel redelijk vroeg, je weet nooit wat er op je pad komt”, aldus de 17-jarige Marijke Esselink over haar hoop op een plekje op de Spelen in Japan. “Ik heb nu wel een grote stap gemaakt in mijn carrière. Ik ben naar Papendal gegaan. Nog niet fulltime, want ik wil eerst mijn studie afmaken. Dat is wel een grote verandering, want ik zit nu in een groep waar ik echt uitdaging vind.” De Winterswijkse traint daarnaast ook nog bij haar oude club AV Archeus.

Afgelopen seizoen liep de jonge meerkampster een wedstrijd in Tsjechië, waar ze haar limiet voor het WK net niet haalde. “Uiteindelijk hebben ze me toch gestuurd, omdat ik een jaartje jonger was en omdat ik maar achttien punten tekort kwam.” Op het WK ging het niet zo goed als ze had gehoopt. “Maar het was een geweldige wedstrijd en een leuke ervaring.” Toch hebben de wedstrijden haar een plek op de wereldranglijst opgeleverd. “Dat is erg motiverend, want je weet waar je staat en waar voor je het eigenlijk allemaal doet.”

Nieuw jaar, nieuwe kansen
Begin februari staat Esselink op het Nederlands Kampioenschap Indoor in Apeldoorn, waar ze het limiet hoopt te halen voor het EK Junioren dat in de zomer plaats zal vinden. “Ik hoop me daar voor te kunnen plaatsen.” Als Marijke verder kijkt hoopt ze over drie jaar de Spelen te halen. “Ik zit nu in een goede groep. Ik train met de Europese kampioenen op dit moment. Aan gebrek aan motivatie ligt het niet.”

Foto: REGIO8

Lees ook

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

SPECIAL | 50 jaar Normaal: Het muzikale geweten van de Achterhoek

Op Hemelvaartsdag is het precies 50 jaar geleden dat de Achterhoek kennismaakte met de band Normaal....