gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Lokaal Belang overtreedt de gedragscode

7363821e48db30a04963b50df58cb3dd.jpg
Redactie REGIO8 |
De plannen omhelsden onder meer de bouw van een supermarkt in het centrum van Varsseveld. Het idee werd ingediend door Gerard Gielink, volgens Van Dijk een lid van Lokaal Belang die veel connecties heeft met raadsleden. Tijdens de commissievergadering van 18 januari waarin de plannen besproken werden, had hij contact had met raadsleden van de partij. Lokaal Belang zette zich in voor het verkrijgen van een verklaring van geen bedenkingen. Van een daadwerkelijke belangenverstrengeling wil burgemeester Van Dijk in een brief aan het presidium echter niet spreken. “Wel heb ik geconcludeerd dat het beeld van de schijn van belangenverstrengeling eenvoudig en onbedoeld kan worden opgewekt. Het is daarom belangrijk dat we ons bewust zijn van ons gedrag.”

De gedragscode van Oude IJsselstreek schrijft voor dat bestuurders moeten worden gekenmerkt door onpartijdigheid. Een bestuurder moet de schijn van bevoordeling voorkomen. Als er sprake is van persoonlijke betrekkingen, zou het raadslid zich moeten onthouden van deelname aan besluitvorming. Naar aanleiding van de situatie heeft Van Dijk een extern bureau in de arm geslagen om uitleg te geven aan raadsleden. “Ik vind het belangrijk te benadrukken dat we allemaal een grote verantwoordelijkheid hebben om ons bewust te zijn van integer handelen en fatsoenlijke omgangsvormen.”

Kritiek in anonieme brief
De bal kwam binnen de gemeente Oude IJsselstreek aan het rollen door de ontvangst van een anonieme brief van ‘F. Bloemen’. De briefschrijver uitte kritiek op de contacten tussen raadsleden van Lokaal Belang en indiener Gielink. “Ik sta erop dat Lokaal Belang geen zooitje van mijn gemeente maakt. Iedereen moet terug in zijn hok. Het volk kiest de raadsleden, niet zij, maar wij als volk zijn de baas”, zo stond in de brief geschreven. Burgemeester Van Dijk heeft geprobeerd in contact te komen met de schrijver van de tekst, maar kon de afzender niet achterhalen.

Foto: REGIO8

Lees ook

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.

PFAS in water.png

Zwemverbod De Betteld blijft en PFAS-adviezen houden stand

Het blijft verboden om te zwemmen in recreatieplas De Betteld in Zelhem. Door een verontreiniging van PFAS is het water betreden te gevaarlijk. De plas is afgesloten van de Oosterwijkse Vloed en de Baakse Beek. De hoeveelheid PFAS is volgens de gemeente op die twee locaties stabiel. Hoe lang het verbod nog geldt, is niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-13 at 15.42.06.jpeg

Van zelfrijdende pendelbussen tot AI-universiteit; studenten ontwerpen OV-hub Varsseveld

Om het ontwerp voor de OV-hub die rondom station Varsseveld moet komen vorm te geven, schakelt de gemeente Oude IJsselstreek studenten van Saxion Hogeschool in. De studenten maakten een ontwerp waarin ze ‘out of the box’ moesten denken. Met zelfrijdende pendelbussen en een universiteit puur gericht op AI is dat in ieder geval gelukt.

Nieuwbouw-bovenaanzicht.png

Nog 2 miljoen nodig voor nieuwbouw hospice Sravana in Doetinchem: ‘Dit hospice is zo waardevol’

Hospice Sravana in Doetinchem staat al geruime tijd voor een grote uitdaging. Hoewel de stichting de grond voor een nieuw onderkomen al heeft aangekocht en de plannen klaarliggen, blijft een aanzienlijk financieringstekort van ongeveer twee miljoen euro staan. Toch houdt de organisatie vast aan vertrouwen en hoop. “Zonder Sravana is de Achterhoek geen Achterhoek meer.”

Straaljagers.jpg

Duitse luchtmacht oefent laag boven grensregio: straaljagers hoorbaar in omgeving Kleve

In de Duitse grensregio bij Kleve vinden deze week opvallende militaire vliegbewegingen plaats. De Duitse luchtmacht houdt van 13 tot en met 17 april de oefening ‘Angry Eagle’, waarbij straaljagers op zeer lage hoogte vliegen.

OpeningBrugLochem0.png

Opening Nettelhorsterbrug: Schakel Achterhoek-A1 na jaren voltooid, maar met blijvende schaduw

Zo’n duizend geïnteresseerden reisden afgelopen zaterdag af naar Lochem om bij de opening van de Nettelhorsterbrug te zijn én om eenmalig over de brug te kunnen lopen. Gedeputeerde Klaas Ruitenberg opende de brug, en daarmee is het overkoepelende project Schakel Achterhoek-A1 na jaren afgerond.