gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Lokaal Belang grootste partij in Zevenaar

de294f2240cee0ed6e398eba43166f4a.jpg
Redactie REGIO8 |
Het was de eerste verkiezing voor de gemeenteraad in de nieuw fusiegemeente Zevenaar die vanaf januari ontstaat. Hoewel Lokaal Belang de grootste partij in de raad lijkt te worden, boekt het CDA ook een zege. De partij, die momenteel zowel in de Rijnwaardse als de Zevenaarse raad vertegenwoordigd is met vier zetels, is met zeven zetels de tweede partij geworden in Zevenaar. Ook de PvdA (3), SP (2), VVD (2), D66 (1), Sociaal Zevenaar (1) en GroenLinks (1) zullen op basis van de voorlopige uitslag zitting nemen in de nieuwe raad.

Zevenaar en Rijnwaarden zijn vanwege de aanstaande fusie nu al aan de beurt om het rode potlood in gebruik te nemen. Vrijdag volgt een definitieve verkiezingsuitslag, waarna de zetelverdeling in Zevenaar duidelijk is.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-09 at 11.54.59.jpeg

Auto belandt in Aaltense Keizersbeek: geen gewonden

Een auto is donderdagochtend nabij de Haartsestraat in Aalten in het water beland. Er waren geen gewonden.

A12.png

Rijkswaterstaat waarschuwt voor vertraging op A12: 'Forse hinder op donderdag'

Rijkswaterstaat verwacht op donderdagochtend wél forse verkeershinder wegens de afsluitingen van de IJsselbrug. Wie woensdagochtend vanaf Duiven de brug in de A12 over ging, merkte dat alle rijbanen gewoon open waren, ondanks waarschuwingen van Rijkswaterstaat. Op woensdagavond verandert de verkeerssituatie echter, waardoor er vanaf donderdag nog maar twee rijbanen open zijn.

Vrachtwagen blur.jpg

Aanhanger vol houtsnippers kantelt bij Groenlo: N18 afgesloten

Een aanhanger van een vrachtwagen is woensdag gekanteld op de N18 bij de afslag Groenlo. De weg is deels afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 11.33.20.jpeg

Wedstrijd De Graafschap Vrouwen live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt vrijdagavond 10 april in samenwerking met De Graafschap live de wedstrijd uit van De Graafschap Vrouwen. Op de Vijverberg staat het duel met FC Groningen op de planning. De wedstrijd is vanaf 19.30 uur te volgen op de kanalen van REGIO8.

OngevalBlur3.jpg

Kettingbotsing met vier voertuigen nabij Groenlo: twee personen gewond

Bij een kettingbotsing op de Ruurloseweg ter hoogte van Groenlo zijn woensdagochtend twee personen gewond geraakt. Er waren vier voertuigen betrokken bij het ongeval.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 10.52.44.jpeg

Auto volledig uitgebrand onder viaduct in Doetinchem

Een auto is dinsdagavond volledig uitgebrand onder een viaduct in Doetinchem. De oorzaak van de brand is nog onbekend.