gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Liemers boos om plan met bedrijventerreinen

80de7da6035327bdfd0bf1d9eaebbabd.jpg
Redactie REGIO8 |
‘’Het plan heeft onvoldoende aandacht voor de belangrijke economische positie van de Liemers in de regio’’, vinden de vijf betrokken wethouders van Duiven, Montferland, Rijnwaarden, Westervoort en Zevenaar. ‘’Met bedrijventerreinen gelegen direct aan de A12 en de toekomstige A15 is het niet wenselijk in de voorgestelde mate bedrijventerreinen te schrappen en nieuwe ontwikkelingen te blokkeren. We zijn van mening dat het middel van schrappen van bestaande bestemmingsplannen erger is dan de kwaal overaanbod.’’

In het RPW, Regionaal Programma Werklocaties, staat vermeld dat er zorgen zijn over de vraag naar locaties op de Seingraaf in Duiven, de Spijksedijk in Spijk en 7Poort in Zevenaar (foto). Volgens het RPW is er de komende jaren in de Liemers 50,1 hectare aan overaanbod en mogen gemeenten deze locaties niet verder ontwikkelen. Het regionaal programma biedt wel ruimte voor werklocaties op de terreinen van Innofase in Duiven, DocksNLD bij ’s-Heerenberg en voor logistieke organisaties op een deel van 7Poort in Zevenaar.

Het voorgestelde programma moet de komende weken door de Liemerse gemeenteraden. De vijf wethouders roepen gemeenteraadsleden op om niet in te stemmen met de plannen. ‘’Wij staan volledig achter onze terreinen en we zijn er van overtuigd dat ze voldoen aan de marktvraag.’’
Foto: REGIO8

Lees ook

John Haverdil Luc Helmink Mike Sterkenburg industrie energie Varsseveld.jpg

Varssevelds industriepark wil zelf stroom regelen, dé oplossing voor netcongestie?

Jaren moeten wachten op een stroomaansluiting lijkt voor bedrijven in Varsseveld straks verleden tijd. De Varsseveldse Industriële Vereniging (VIV) onderzoekt samen met Joulz en de gemeente Oude IJsselstreek een eigen stroomnetwerk. Bedrijven gebruiken daarin elkaars opgewekte stroom en slaan die op in batterijen. “In plaats van tien tot vijftien jaar hoef je dan bijvoorbeeld maar twee jaar te wachten op een aansluiting. Bedrijven kunnen nu pas in 2035 worden aangesloten”, zegt voorzitter van de VIV, Luc Helmink.

Huntenpop220.jpg

Huntenpop kondigt Pommelien Thijs en Bokoesam aan voor 35e editie

Een aantal grote nieuwe namen zijn toegevoegd aan de line-up van Huntenpop 2026. De Vlaamse zangeres Pommelien Thijs en de rapper Bokoesam trekken naar het festival in Ulft. Het evenement bij het DRU Industriepark hoopt zaterdag 22 augustus opnieuw uit te verkopen.

SaZaTopsporthal20.jpg

'Lange Mannen' spelen thuisduels European League in Doetinchem

De SaZa Topsporthal in Doetinchem vormt van 12 tot en met 14 juni het decor voor internationaal topvolleybal. De Nederlandse mannenploeg, beter bekend als de Lange Mannen, speelt daar twee belangrijke duels in de CEV European League.

Stroombroek60.jpg

Nieuw strand, ‘oud’ zand: populair Stroombroek krijgt opfrisbeurt

In aanloop naar de start van het zwemseizoen wordt er bij Stroombroek in Braamt nog hard gewerkt aan de opknapbeurt rondom de zwemplas. Het recreatiegebied is een populair en groeit de laatste jaren weer qua bezoekersaantallen. Reden genoeg voor beheerder Leisurelands om onder andere het strand onder handen te nemen.

KartbaanEefde.jpeg

Uitbreiding kartbaan Eefde zorgt voor flinke weerstand: ‘Waar is de mens in dit verhaal?’

De plannen om de kartbaan in Eefde uit te breiden met een paintball- en elektrocrossterrein zorgen voor flinke weerstand. Omwonenden vrezen voor meer overlast, terwijl de initiatiefnemer stelt dat het plan binnen de regels past. Dinsdagavond kwam het plan in de gemeenteraad van Lochem aan de orde, met betrokkenen als insprekers.

80764b21-6553-4f21-a043-32127f9e2424.jpg

Het is de vraag of CDA in Berkelland overwinning kan belonen met coalitie

Het is de vraag of het CDA in Berkelland de klinkende verkiezingsoverwinning kan belonen met een robuuste coalitie, die de komende vier jaren de lijnen kan uitzetten. Tijdens de politieke avond van dinsdagavond was er alleen steun van PRO voor het CDA, waardoor Samen voor Berkelland (SvB), Samen D’ran, VVD en BBB aan het langste eind trokken.