gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Liemers boos om plan met bedrijventerreinen

80de7da6035327bdfd0bf1d9eaebbabd.jpg
Redactie REGIO8 |
‘’Het plan heeft onvoldoende aandacht voor de belangrijke economische positie van de Liemers in de regio’’, vinden de vijf betrokken wethouders van Duiven, Montferland, Rijnwaarden, Westervoort en Zevenaar. ‘’Met bedrijventerreinen gelegen direct aan de A12 en de toekomstige A15 is het niet wenselijk in de voorgestelde mate bedrijventerreinen te schrappen en nieuwe ontwikkelingen te blokkeren. We zijn van mening dat het middel van schrappen van bestaande bestemmingsplannen erger is dan de kwaal overaanbod.’’

In het RPW, Regionaal Programma Werklocaties, staat vermeld dat er zorgen zijn over de vraag naar locaties op de Seingraaf in Duiven, de Spijksedijk in Spijk en 7Poort in Zevenaar (foto). Volgens het RPW is er de komende jaren in de Liemers 50,1 hectare aan overaanbod en mogen gemeenten deze locaties niet verder ontwikkelen. Het regionaal programma biedt wel ruimte voor werklocaties op de terreinen van Innofase in Duiven, DocksNLD bij ’s-Heerenberg en voor logistieke organisaties op een deel van 7Poort in Zevenaar.

Het voorgestelde programma moet de komende weken door de Liemerse gemeenteraden. De vijf wethouders roepen gemeenteraadsleden op om niet in te stemmen met de plannen. ‘’Wij staan volledig achter onze terreinen en we zijn er van overtuigd dat ze voldoen aan de marktvraag.’’
Foto: REGIO8

Lees ook

783413355a4c6dc21f36743b1cbd439d.jpg

45-jarige Zelhemmer voor rechter om drugslabbrand: sanering kost gemeente 60.000 euro

Een 45-jarige inwoner van Zelhem moet vrijdag voor het eerst voor de rechter verschijnen. Hij is mogelijk betrokken bij het drugslab dat afgelopen december in Zelhem in brand vloog. De grond bij de woonboerderij is inmiddels door de gemeente Bronckhorst gesaneerd. De gemeente wil dat de overtreder deze kosten betaalt.

KlaasDoetinchem.jpg

Voormalig burgemeester Klaas Agricola verkenner in Doetinchem

GemeenteBelangen Doetinchem (GBD) heeft Klaas Agricola (66) aangesteld als verkenner voor de vorming van een nieuwe coalitie in de gemeenteraad. De partij, die met zes zetels en meer stemmen de winnaar van de verkiezingen werd, kiest bewust voor een ervaren en onafhankelijke kandidaat.

Olympias Tour Beltrum 2026 tijdrit (3).jpg

Thuisetappe van Olympia’s Tour voor vijf Achterhoekers: ‘Koersen in de achtertuin’

Een fris Beltrum was donderdagmiddag gastdorp van de tijdrit in de vijfdaagse Olympia’s Tour. De wedstrijd is extra speciaal voor drie wielrenners en twee ploegleiders. Zij schitteren in de oudste etappekoers van ons land in hun eigen streek.

BFT0.png

Jannes, Boh Foi Toch en Kaiser Chiefs komen naar de Zwarte Cross 2026

De organisatie van de Zwarte Cross heeft opnieuw een reeks nieuwe namen bekendgemaakt. Onder meer Jannes, Boh Foi Toch en de Britse band Kaiser Chiefs zijn toegevoegd aan het programma.

HuisBargh0.png

Kasteel Huis Bergh heropent in september na grootschalige restauratie

Het gerestaureerde kasteel Huis Bergh opent op zaterdag 19 september opnieuw zijn deuren voor publiek. In de honderd dagen voorafgaand aan de opening is er een speciaal ‘aftelprogramma’ om te vieren dat het kasteel weer te bezoeken is.

IMG_8053.JPG

Toeloop bij bouwplannen Gorssel: hoop op woning, maar inschrijving nog niet mogelijk

De belangstelling voor het woningbouwplan in het noordelijk deel van de Smitskamp in Gorssel is groot. Tijdens een inloopbijeenkomst in de Brinkkerk trok het plan een constante stroom bezoekers. Inschrijven voor een woning is echter nog niet mogelijk, benadrukt de gemeente Lochem.