gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Liemers boos om plan met bedrijventerreinen

80de7da6035327bdfd0bf1d9eaebbabd.jpg
Redactie REGIO8 |
‘’Het plan heeft onvoldoende aandacht voor de belangrijke economische positie van de Liemers in de regio’’, vinden de vijf betrokken wethouders van Duiven, Montferland, Rijnwaarden, Westervoort en Zevenaar. ‘’Met bedrijventerreinen gelegen direct aan de A12 en de toekomstige A15 is het niet wenselijk in de voorgestelde mate bedrijventerreinen te schrappen en nieuwe ontwikkelingen te blokkeren. We zijn van mening dat het middel van schrappen van bestaande bestemmingsplannen erger is dan de kwaal overaanbod.’’

In het RPW, Regionaal Programma Werklocaties, staat vermeld dat er zorgen zijn over de vraag naar locaties op de Seingraaf in Duiven, de Spijksedijk in Spijk en 7Poort in Zevenaar (foto). Volgens het RPW is er de komende jaren in de Liemers 50,1 hectare aan overaanbod en mogen gemeenten deze locaties niet verder ontwikkelen. Het regionaal programma biedt wel ruimte voor werklocaties op de terreinen van Innofase in Duiven, DocksNLD bij ’s-Heerenberg en voor logistieke organisaties op een deel van 7Poort in Zevenaar.

Het voorgestelde programma moet de komende weken door de Liemerse gemeenteraden. De vijf wethouders roepen gemeenteraadsleden op om niet in te stemmen met de plannen. ‘’Wij staan volledig achter onze terreinen en we zijn er van overtuigd dat ze voldoen aan de marktvraag.’’
Foto: REGIO8

Lees ook

ophokplicht0.jpg

Ophokplicht voor pluimvee in de Achterhoek vervalt

De ophok- en afschermplicht die in verband met de vogelgriep gold voor pluimvee wordt in de Achterhoek, net als bijna in het hele land ingetrokken. Alleen in de Gelderse Vallei, waar veel pluimveebedrijven zitten, moeten de dieren nog binnen blijven, zo heeft staatssecretaris Erkens van Landbouw bekendgemaakt.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 08.59.45.jpeg

Botsing tussen auto en fietser in Varsseveld: fiets vast onder voertuig

Bij een ongeval op de Hovenstraat in Varsseveld is woensdagochtend een automobilist met een fietser in botsing gekomen. De bestuurder van de auto zag de fietser over het hoofd, waarna deze onder het voertuig terechtkwam.

Silvolde112geblurd.jpg

Fietsers botsen tegen elkaar in buitengebied in Silvolde

Twee fietsers zijn dinsdagavond in het buitengebied van Silvolde gewond geraakt, nadat zij tegen elkaar zijn gebotst. Ondanks de verwondingen hoefden beide fietsers niet mee naar het ziekenhuis.

WhatsApp Image 2026-04-21 at 16.20.17.jpeg

‘Vernield’ kunstwerk kunstroute ’s-Heerenberg blijkt toch niet vernield

Een video van een ‘vernield’ kunstwerk bij de kunstwandelroute in ’s-Heerenberg gaat rond op sociale media. “Het leek mensen een goed idee om met een schaar verschillende banden van dit kunstwerk stuk te knippen”, zegt de filmer. De vork blijkt iets anders in de steel te zitten, de kunstenaar vindt het zelfs helemaal niet erg dat het kunstwerk kapot lijkt.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Bouw Dorpsschool Halle hervat na vondst asbest en bouwproblemen

De bouwwerkzaamheden voor de nieuwe Dorpsschool in Halle zijn weer hervat. De bouw lag tijdelijk stil door eerdere tegenvallers bij de sloop van partycentrum Nijhof, waar meer asbest werd aangetroffen dan vooraf was ingeschat en de constructie anders bleek dan op tekeningen stond aangegeven.

IsalaVandalisme60.jpg

Isala Silvolde blaast laatste schooldag af na vernielingen: ‘Er is nu echt een grens bereikt’

Het Silvoldse Isala college heeft besloten de laatste schooldag voor eindexamenleerlingen af te blazen. In aanloop naar de normaal feestelijke dag vol activiteiten op school zijn er meerdere bekladdingen en vernielingen geweest bij de school. Conrector Tom Noten kon niet anders dan de dag annuleren: “Er is nu echt een grens bereikt.”