Ulft, Netherlands

Lichtjesavond voor gesneuvelde militairen

De traditionele lichtjesavond op kerstavond zag er op veel plaatsen door de corona heel anders uit dan afgelopen jaren. Ook op de openbare begraafplaats aan de Loolaan in Doetinchem was er geen georganiseerde lichtavond.
Davie Klein Gunnewiek | 25 december 2020 12:04 | Aangepast op 25 december 2020 12:04
"We zorgen er nog wel voor dat iedere gesneuvelde militair hier een kaarsje krijgt", zegt Karel Berkhuysen van Stichting Doetinchem herdenkt tegen Omroep Gelderland. "We hadden in eerste instantie al een aangepast programma vanwege corona", legt Berkhuysen uit. "Vorig jaar hadden we een heel programma, zelfs met een koor erbij en veel mensen op een kleine ruimte. Dit jaar hadden we aanvankelijk één iemand op een viool en mensen zouden op gepaste afstand van elkaar binnenkomen."

Sinds 2015 worden op veel begraafplaatsen op kerstavond lichtjes of kaarsen ontstoken ter nagedachtenis aan gesneuvelde militairen. In Doetinchem worden op drie begraafplaatsen militairen herdacht. Het gaat om zeventien graven. De meeste militairen liggen aan de Loolaan.

Foto: Stichting Doetinchem Herdenkt

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Lees ook

Mountainbiker gewond na aanrijding tussen Beek en Zeddam

Bij een aanrijding nabij Zeddam is vrijdagochtend een mountainbiker gewond geraakt. De weg tussen Be...

Profwielrenster uit Dubai raakt gewond na valpartij in buitengebied Zieuwent

Een profwielrenster uit Dubai is vrijdagochtend naar ten val gekomen op een weg in het buitengebied ...

Mart de Kruif benoemd tot voorzitter RvC De Graafschap

Oud-Commandant Landstrijdkrachten Mart de Kruif is donderdagavond benoemd tot voorzitter van de Raad...

Nieuw festival net over de Duitse grens gaat culinaire hoogstandjes bieden

‘Mooiage’ heet het nieuw georganiseerde foodfestival waar ook Duitse en ook Nederlandse muziekarties...

Inwoners van Hummelo kunnen voor het eerst 'hun' kerktoren beklimmen

Inwoners van Hummelo en andere geïnteresseerden konden donderdag de meer dan honderdvijftig jaar oud...

Raad Lochem stemt in met voorstel om woningsplitsing mogelijk te maken

Woningen in Lochem kunnen voortaan gesplitst en gedeeld worden. De gemeenteraad ging dinsdag unaniem...