Ulft, Netherlands

Leus tegen avondklok op muur De Bongerd

Een muur van sporthal De Bongerd in Doetinchem is beklad met de leus 'Avondklok, WTF', waarmee de maker zijn ongenoegen toont over de door het kabinet voorgenomen avondklok. Doetinchem is niet blij met de actie en gaat de schade verhalen op de dader.
Kevin ten Dolle | 20 januari 2021 17:06 | Aangepast op 20 januari 2021 17:06
"Dit is gewoon vandalisme", aldus een woordvoerder van Doetinchem in reactie op het plaatsen van de leus op de sporthal. "Deze 'graffiti-kunstenaar heeft een mening over het instellen van de avondklok door de regering. Het vrijverkondigen van je mening is een groot goed in Nederland, maar zodra je hierdoor schade aan gebouwen toebrengt ga je de grens van het toelaatbare over." Ook is de gemeente voornemens om de leus, die zoveel betekent als 'avondklok, what the fuck', van de sporthal in te laten verwijderen.

Voor de kosten die het verwijderen van de bekladding met zich meebrengen wil Doetinchem de dader op laten draaien: "En diegene willen we uitnodigen om de volgende keer zijn mening te ventileren via alle wél toegestane manieren in Nederland."

Foto: REGIO8

Lees ook

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...