Ulft, Netherlands

Leraren opgesloten voor het goede doel

Regio8 | 21 december 2016 17:10 | Aangepast op 21 december 2016 17:10

"Afgelopen mei zijn wij helaas bekend geworden met deze ziekte, omdat een leerkracht uit ons team die diagnose heeft gekregen", vertelt leraar Chiel Zonsveld. "Hij heeft besloten om daarmee in de publiciteit te treden en niet stil te zitten maar in actie te komen." De ziekte van Huntington is een erfelijke aandoening die bepaalde delen van de hersenen aantast. Iedereen van de school wordt uitgedaagd om acties op touw te zetten met als doel zoveel mogelijk geld in te zamelen voor de stichting.

Lerares Linda Steintjes is een van de docenten die is opgesloten. "We hebben allemaal leuke dingen, mensen en interviews, dus dat is heel spannend. We hopen op een mooi bedrag." Steintjes vindt het uiteindelijke bedrag niet belangrijk. "Het gaat om hoe mensen zich hebben ingezet en welke acties ze hebben georganiseerd, hoe druk ze zijn geweest", aldus Steintjes.

Het uiteindelijke bedrag komt ten goede aan het Campagneteam Huntington en wordt gebruikt voor het onderzoek naar een potentieel medicijn. In totaal heeft het Campagneteam vier miljoen euro nodig om het onderzoek te realiseren.

De vier leraren in het Glazen Huis zijn te volgen via de Facebookpagina van de school.

Foto: REGIO8

Lees ook

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...