Ulft, Netherlands

Leemreize troeft Gilbert en Bardet af op klim

Wielrenner Gijs Leemreize uit Ruurlo heeft dit weekend laten zien dat hij goed in vorm is. De renner van de opleidingsploeg van Jumbo-Visma was op de beklimming van de Redoute sneller dan gelouterde profs als Philippe Gilbert en Romain Bardet.
Regio8 | 22 juni 2020 15:38 | Aangepast op 22 juni 2020 15:38
Meervoudig winnaar van de Amstel Gold Race en oud-wereldkampioen op de weg Gilbert vroeg vrijdag andere wielrenners om zijn snelste tijd op de beklimming van La Redoute te verbeteren. Het zogenaamde 'strava-segment' op de vermaarde beklimming, die bedwongen moet worden in de wielerklassieker Luik-Bastenaken-Luik , stond met vier minuten en 25 seconden op naam van de Belg. Leemreize, die zaterdag aan het trainen was in België, ging de uitdaging aan en was drie seconden sneller op de ruim twee kilometer lange beklimming.

Leemreize debuteert dit seizoen voor de opleidingsploeg van Jumbo-Visma, nadat hij het afgelopen seizoen indruk maakte als klimmer in dienst van het Aaltense Sensa-Kanjers voor Kanjers Cycling Team. Lang kon de Ruurloër echter niet genieten van zijn record. Mathijs Loman, een ander Nederlands klimmerstalent, bleek zondag zes seconden sneller dan Leemreize.

Foto: Sensa-Kanjers voor Kanjers Cycling Team (archief)

Meest gelezen

Overleden persoon gevonden langs Baakseweg in Vorden

Redactie REGIO8 | 13 jul 2025 13:42

Lees ook

Typhoon maakt met rode lijn statement op Zwarte Cross

Typhoon vraagt tijdens zijn optreden op het hoofdpodium op de Zwarte Cross aandacht voor wereldvrede...

Zo opent De Heinoos het hoofdpodium op de Zwarte Cross

De Heinoos heeft het maar druk op de donderdag van de Zwarte Cross. 's Ochtends trapten ze het festi...

Stikstof en stroken: Winterswijk klem tussen goede wil en harde regels

De stikstofproblematiek hangt als een dikke mist over Winterswijk. Terwijl de gemeente al jarenlang ...

Poorten camping Zwarte Cross geopend

De poorten van de Zwarte Cross-camping zijn donderdagochtend om 08.00 uur geopend. Duizenden crossga...

Veertig meter hoog uitkijkplatform moet Aa-meer Bocholt aanlokkelijker maken

Bocholt wil graag een uitkijkplatform van veertig meter hoog bij het Aa-meer. Hiervoor pleitte het C...

Franse aanvaller Kaninda tekent contract bij De Graafschap

Nathan Kaninda heeft zijn eerste contract bij De Graafschap getekend. De 21-jarige Franse aanvaller ...