Ulft, Netherlands

Kunstveiling Oost Gelre levert 2270 euro op

Regio8 | 21 november 2018 12:35 | Aangepast op 21 november 2018 12:35

"Het ging heel goed", aldus Jolien te Welscher, coördinator van de veiling. "Het kan zijn dat er niemand komt en het kan dat er heel veel mensen komen en gelukkig kwamen er veel mensen. Het is goed verlopen." Doel van de gemeente was om de prijs van de kunst schappelijk te houden. "We hebben het niet over Picasso's of Rembrandt's, al zitten er ook enkele bekendere werken bij", aldus beleidsmedewerker Diana Büttner. "Er zijn ook werken bij, en daar zijn we eerlijk over geweest, die beschadigd zijn. Daarom is het ook fijn dat de gewone man of vrouw ook een keer een kunstwerk kan bemachtigen, zonder daarvoor naar bijvoorbeeld Amsterdam te moeten voor veilinghuis Christie's."

De reacties op de veiling waren vrijwel allemaal positief. "Het is goed georganiseerd en een hartstikke leuk initiatief. Vooral ook omdat de opbrengst ten goede komt aan lokale kunstactiviteiten", aldus bezoekster Wilma van der Donk. Kunstliefhebber Felix van Moll had iets meer kunst verwacht. "De catalogus wees al wel uit dat het er niet zo veel kunst was, al zitten er toch een paar leuke stukken bij. Ik vond drie stukken leuk en daarvan heb ik er twee kunnen krijgen. Daar ben ik toch wel tevreden mee." Een oliepaneeltje werd voor het hoogste bedrag geveild, het kunstwerk ging voor 550 euro onder de hamer.

Foto: Koolmees Photography

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

Lees ook

Suzan & Freek gaan deze zomer toch optreden: ‘Genieten is voor ons muziek maken’

Het Achterhoekse duo Suzan & Freek gaat deze zomer optreden, ondanks de ongeneeslijke ziekte van Fre...

Een keer rustige politieke week in Winterswijk: over aanpak lichthinder en vergroening winkelstraat kun je niet tegen zijn

Na roerige politieke weken, lijkt de rust in bestuurlijk Winterswijk weer teruggekeerd te zijn. Van ...

Supporters in de rij voor clubhistorie van De Graafschap: ‘Het is een aardige unit’

Tientallen Superboeren stonden donderdagavond in de rij bij stadion De Vijverberg om een stukje club...

Zwoele zomernachten in aantocht voor de Achterhoek volgens weerboer Gerrit

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Tieners bezaaien schoolplein met glasscherven in Lochem

Een groep minderjarige jongeren heeft vorige week een hoop glasscherven achtergelaten op het schoolp...

Mountainbiker gewond na aanrijding tussen Beek en Zeddam

Bij een aanrijding nabij Zeddam is vrijdagochtend een mountainbiker gewond geraakt. De weg tussen Be...