Ulft, Netherlands

Kunstveiling Oost Gelre levert 2270 euro op

Regio8 | 21 november 2018 12:35 | Aangepast op 21 november 2018 12:35

"Het ging heel goed", aldus Jolien te Welscher, coördinator van de veiling. "Het kan zijn dat er niemand komt en het kan dat er heel veel mensen komen en gelukkig kwamen er veel mensen. Het is goed verlopen." Doel van de gemeente was om de prijs van de kunst schappelijk te houden. "We hebben het niet over Picasso's of Rembrandt's, al zitten er ook enkele bekendere werken bij", aldus beleidsmedewerker Diana Büttner. "Er zijn ook werken bij, en daar zijn we eerlijk over geweest, die beschadigd zijn. Daarom is het ook fijn dat de gewone man of vrouw ook een keer een kunstwerk kan bemachtigen, zonder daarvoor naar bijvoorbeeld Amsterdam te moeten voor veilinghuis Christie's."

De reacties op de veiling waren vrijwel allemaal positief. "Het is goed georganiseerd en een hartstikke leuk initiatief. Vooral ook omdat de opbrengst ten goede komt aan lokale kunstactiviteiten", aldus bezoekster Wilma van der Donk. Kunstliefhebber Felix van Moll had iets meer kunst verwacht. "De catalogus wees al wel uit dat het er niet zo veel kunst was, al zitten er toch een paar leuke stukken bij. Ik vond drie stukken leuk en daarvan heb ik er twee kunnen krijgen. Daar ben ik toch wel tevreden mee." Een oliepaneeltje werd voor het hoogste bedrag geveild, het kunstwerk ging voor 550 euro onder de hamer.

Foto: Koolmees Photography

Lees ook

Pover De Graafschap start 2026 met nederlaag

Gewilde Boersma klaar voor Almere: ‘Ik geniet heel erg hier in Doetinchem’

Deelnemers Montferland Halve Marathon zetten zich in voor meer dan de finishlijn

'Nieuwsgierige' Dijkhuizen kijkt uit naar aftrap tweede seizoenshelft in Almere

Bouwplan voor 77 woningen Harfsen in de knel door spuitzone

Wereldtoppers klaar voor Montferland Halve Marathon: 'Kenmerken van een echte klassieker'