gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kritiek op plannen voor Achterhoek Board

7967aeb742a575a7ac6e3c6729f4fe85.jpg
Redactie REGIO8 |

“Mijn kritiek ligt er met name aan dat er weinig democratische onderbouwing is van het hele plan”, stelt De Lange. “Het Achterhoek Parlement wat in het plan staat heeft eigenlijk helemaal niets te vertellen, dat vind ik een verkeerde zaak.” Boumans schreef als voorzitter van Regio Achterhoek het voorstel voor de Achterhoek Board samen met burgemeester Joris Bengevoord van Winterswijk en wethouder Arno Spekschoor van Bronckhorst. “We zijn ervan overtuigd dat je het gezamenlijk moet doen, dat je daarmee ook veel beter beleid in Den Haag en Brussel kunt beïnvloeden”, zegt Boumans over de samenwerking. “Wat je wilt is dat deze club ook echt richting kan gaan bepalen.”

Voorzitter van Regio Achterhoek Mark Boumans spreekt het ontbreken van democratie echter sterk tegen. “We hebben nu een gemeenschappelijke regeling en die is gewoon democratisch, daar verandert ook niets aan”, aldus Boumans. “Wat wij willen is raadsleden meer invloed geven op regionaal niveau, dus het is eigenlijk een plus voor de democratie.” De Lange heeft uit naam van zijn partij een nieuw voorstel geschreven voor de structuur van de Achterhoek Board. “Ik zou graag zien dat raadsleden van alle gemeenteraden afgevaardigden kiezen voor het Achterhoek Parlement”, aldus de fractievoorzitter van VVD. “Die dan het bestuur, de Achterhoek Board, benoemen. Dat kunnen wat mij betreft ook ondernemers zijn, ook mensen uit de organisaties.”

Besluit
Voor de feestdagen moet er een besluit zijn genomen over de structuur van de Achterhoek Board. “De gemeenteraden spreken zich er de komende tijd over uit, als de laatste raad zich heeft uitgesproken gaan we verder met de uitwerking”, zegt Boumans. “Dat doen de zeven gemeenteraden ieder voor zich, als er zeven keer akkoord is gegeven kunnen we verder gaan.” De Lange hoopt dat er niet wordt ingestemd met het huidige plan: “Ik hoop dat we uiteindelijk toch de stap willen nemen naar meer samen doen”, aldus De Lange. “Maar dat we die stap dan wel nemen op een manier waarop de democratische controle door de gekozen gemeenteraadsleden wordt verbeterd.”

Foto: REGIO8

Lees ook

PRO PRO PRO.jpg

Nieuwe naam GroenLinks-PvdA leidt tot tweede ‘PRO’ in Oude IJsselstreek

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek krijgt er mogelijk een tweede partij met de naam PRO bij. Nadat de SP in 2020 opging in Progressief Oude IJsselstreek (PRO!), kiest nu ook de nog te installeren fractie van GroenLinks-PvdA voor een vergelijkbare naam: Progressief Nederland – Oude IJsselstreek.

WhatsApp Image 2026-03-27 at 10.38.38.jpeg

Schoorsteenbrand bij diervoederfabriek in Doetinchem

Hulpdiensten zijn vrijdagochtend uitgerukt voor een schoorsteenbrand bij een diervoederfabriek in Doetinchem. Op foto’s is te zien hoe een pijp aan de zijkant van het pand al verkleurd is door de hitte, binnenin de pijp.

783413355a4c6dc21f36743b1cbd439d.jpg

45-jarige Zelhemmer voor rechter om drugslabbrand: sanering kost gemeente 60.000 euro

Een 45-jarige inwoner van Zelhem moet vrijdag voor het eerst voor de rechter verschijnen. Hij is mogelijk betrokken bij het drugslab dat afgelopen december in Zelhem in brand vloog. De grond bij de woonboerderij is inmiddels door de gemeente Bronckhorst gesaneerd. De gemeente wil dat de overtreder deze kosten betaalt.

KlaasDoetinchem.jpg

Voormalig burgemeester Klaas Agricola verkenner in Doetinchem

GemeenteBelangen Doetinchem (GBD) heeft Klaas Agricola (66) aangesteld als verkenner voor de vorming van een nieuwe coalitie in de gemeenteraad. De partij, die met zes zetels en meer stemmen de winnaar van de verkiezingen werd, kiest bewust voor een ervaren en onafhankelijke kandidaat.

Olympias Tour Beltrum 2026 tijdrit (3).jpg

Thuisetappe van Olympia’s Tour voor vijf Achterhoekers: ‘Koersen in de achtertuin’

Een fris Beltrum was donderdagmiddag gastdorp van de tijdrit in de vijfdaagse Olympia’s Tour. De wedstrijd is extra speciaal voor drie wielrenners en twee ploegleiders. Zij schitteren in de oudste etappekoers van ons land in hun eigen streek.

BFT0.png

Jannes, Boh Foi Toch en Kaiser Chiefs komen naar de Zwarte Cross 2026

De organisatie van de Zwarte Cross heeft opnieuw een reeks nieuwe namen bekendgemaakt. Onder meer Jannes, Boh Foi Toch en de Britse band Kaiser Chiefs zijn toegevoegd aan het programma.