Ulft, Netherlands

Krakers moeten flat Beethovenlaan verlaten

Een groepje dak- en thuislozen moet de gekraakte flat aan de Beethovenlaan in Doetinchem verlaten. Het officiële vonnis van de rechter volgt woensdagmiddag.
Davie Klein Gunnewiek | 4 maart 2022 13:23 | Aangepast op 4 maart 2022 13:23
“Een ander besluit dan dit kan ik niet nemen”, zei rechter Bierbooms woensdagochtend in de rechtbank in Zutphen. De krakers waren zelf niet aanwezig bij de zitting die maar een paar minuten duurde. De rechter kon daardoor al snel tot een oordeel komen. “Er is geen verweer, dus ik kan de vordering alleen maar toewijzen”, aldus rechter Bierbooms. De dak- en thuislozen die een aantal appartementen heeft gekraakt krijgen nu drie dagen de tijd om de flat te verlaten, voordat er over wordt gegaan tot ontruiming.

Twee van de vier flats aan de Beethovenlaan worden binnenkort gesloopt en zijn eigendom van woningcorporatie Sité Woondiensten uit Doetinchem. De laatste bewoners van de flat moesten begin januari vertrekken. Door de technische staat van deze flats is grootschalige renovatie niet mogelijk. Hiervoor in de plaats worden weer minimaal hetzelfde aantal woningen terug gebouwd.

Foto: REGIO8

Lees ook

Nieuw festival net over de Duitse grens gaat culinaire hoogstandjes bieden

‘Mooiage’ heet het nieuw georganiseerde foodfestival waar ook Duitse en ook Nederlandse muziekarties...

Inwoners van Hummelo kunnen voor het eerst 'hun' kerktoren beklimmen

Inwoners van Hummelo en andere geïnteresseerden konden donderdag de meer dan honderdvijftig jaar oud...

Raad Lochem stemt in met voorstel om woningsplitsing mogelijk te maken

Woningen in Lochem kunnen voortaan gesplitst en gedeeld worden. De gemeenteraad ging dinsdag unaniem...

Man raakt bekneld bij eenzijdig ongeval op N18 bij Harreveld

Bij een eenzijdig ongeval nabij Harreveld op de N18 is donderdagochtend een persoon gewond geraakt. ...

Water drinken gestimuleerd in de Achterhoek: ‘Ik gun het iedereen dat zij lekker in hun vel zitten’

Van 10 juni tot en met 16 juni is het de Achterhoekse Waterweek. Deze actieweek wordt voor het eerst...

Gemeente Montferland sluit grens Beek voorlopig niet meer af: ‘We gaan eerst evalueren’

Nu de grenswegen tussen Beek en Elten weer open zijn kan de gemeente Montferland terugkijken. Om na ...