Ulft, Netherlands

Korenmolen in Stokkum is tijdelijk oranje

Korenmolen Düffels' Möl in Stokkum kleurt van 24 november tot 10 december oranje om aandacht te vragen voor geweld tegen vrouwen. Gemeente Montferland volgt hiermee tweehonderd andere gemeenten in Nederland die deel uitmaken van de internationale actie 'Orange the World'.
Jet Hakvoort | 26 november 2020 14:25 | Aangepast op 26 november 2020 14:25
“Als onderdeel van de actie vinden wij het belangrijk dat er meer aandacht komt rondom het thema geweld tegen vrouwen”, reageert Ruth Mijnen, wethouder van D66 Montferland. “Het betreft aandacht voor straatintimidatie, stalking, cybergeweld en seksuele intimidatie.” De gemeente nam het initiatief voor de actie, welke werd opgepakt door Mijnen. Veel vrouwen komen in aanraking met geweld, maar doen volgens de wethouder vaak geen aangifte: “Ze schamen zich, voelen zich niet serieus genomen of denken dat het geen zin heeft.”

Met de actie wil Mijnen vrouwen aansporen om ook echt aangifte te doen: “Want 45 procent van de vrouwen en meisjes in Nederland heeft wel eens te maken gehad met geweld, maar meldt dit niet altijd.” Naast het verlichten van de Stokkumse molen, wil Mijnen ook de vrouwelijke fractieleden aansporen om mee te doen met de actie: “Ik wil vragen of we met zijn allen deze dagen iets oranjes aan kunnen doen, om zo nog meer aandacht te vragen.”

Moordzaak Didam
Ook in Montferland zijn er vrouwen die te maken krijgen met geweld. Zo werd de gemeente eind 2019 opgeschrikt toen een 24-jarige inwoonster van Didam werd vermoord, vermoedelijk door huiselijk geweld. De 29-jarige vriend van de vrouw wordt verdacht van de moord.

Foto: Gemeente Montferland

Lees ook

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...