Ulft, Netherlands

Kop Koenders Möl weer terug op plek

Met het plaatsen van de kap is vrijdagochtend een volgende mijlpaal bereikt in het herstel van de Koenders Möl bij Braamt. Eigenaar Harry Wezendonk keek met trots toe en is blij dat de renovatie steeds meer vorm krijgt.
Jeanine Jongh | 29 oktober 2021 16:51 | Aangepast op 29 oktober 2021 16:51

"Ik denk dat de inwoners van Braamt er heel blij mee zijn", aldus Wezendonk. "Hij was erg verwaarloosd, nu ziet hij er dadelijk weer perfect uit." Volgens de eigenaar zijn met het herplaatsen van de kap nog niet alle werkzaamheden afgerond: "De wieken moeten er nog aan, dit vindt in december plaats. Ook van binnen moet er ook nog wat gebeuren."

In totaal kost de renovatie van de monumentale molen een half miljoen euro, hiervoor heeft Wezendonk drie ton subsidie gekregen van de provincie Gelderland. Eerder deze maand schonk ook Montferland een cheque van 25.000 euro aan het echtpaar Wezendonk, die erg blij waren met de financiële steun van de gemeente.

Toeristische trekpleister
Na de renovatie overweegt Wezendonk om een gebouw te plaatsen naast de molen. "Hier kunnen mensen een kop koffie drinken en streekproducten kopen", zegt de eigenaar. “Ook wordt de molen toegankelijk voor publiek, zodat mensen kunnen zien hoe graan gemalen wordt.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...