Ulft, Netherlands

Kinderraad pleit voor betere speelplekken

De toegankelijkheid van speeltuinen in de gemeente Doetinchem moet worden verbeterd en geschikt worden gemaakt voor kinderen met een beperking. Dat is het eerste voorstel van de Doetinchemse kinderraad dat woensdagochtend aan gemeenteraadsleden is gepresenteerd.
Davie Klein Gunnewiek | 7 april 2021 17:15 | Aangepast op 7 april 2021 17:15
“Kinderen met een handicap moeten ook zonder zorgen buiten kunnen spelen en er zodoende bij horen”, vertelt Eefje die samen met Indy namens de kinderraad het voorstel presenteert aan de Doetinchemse gemeenteraadsleden. De vijftien kinderraadsleden hebben de afgelopen tijd op hun school moodboards gemaakt, waaruit een gezamenlijk voorstel is gekomen. Zo willen de kinderen dat de toegankelijkheid van huidige speeltuinen worden verbeterd en aantrekkelijker worden gemaakt. Daarbij kan worden gedacht aan een 'voelmuur' of 'voetenpad' met muziek en geluidsattributen. Wethouder Henk Bulten reageert enthousiast op het plan. “Ik ben blij met het voorstel uit de kinderraad waarover ze goed hebben nagedacht.” Bulten hoopt op korte termijn al iets te kunnen realiseren. “Er is wat geld beschikbaar dus ik ga dit graag samen met de kinderen oppakken.”

Doetinchem beschikt sinds afgelopen najaar over een eigen kinderraad met vijftien leerlingen van verschillende basisscholen. De kinderraadsleden bespreken onderwerpen die zij van belang vinden voor kinderen in de gemeente. De ideeën zullen door de ‘volwassen’ gemeenteraad serieus worden bekeken. Het voorstel van de kinderraad voor aantrekkelijke en toegankelijke speeltuinen wordt binnenkort in de Doetinchemse gemeenteraad besproken.

Foto: REGIO8 (ter illustratie)

Lees ook

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...