Ulft, Netherlands

Kinderen sporten weer in Doetinchem

Kinderen uit Doetinchem die niet lid zijn van een sportvereniging konden vrijdagochtend hun energie kwijt tijdens een sportinstuif van Sportservice Doetinchem bij atletiekvereniging Argo. De versoepeling van de maatregelen die het toelaat dat jeugd tot en met achttien jaar weer mag sporten, werd door zowel de organisatie, als door de kinderen met blijdschap ontvangen.
Regio8 | 1 mei 2020 16:47 | Aangepast op 1 mei 2020 16:47

"Ik denk dat het heel belangrijk is voor kinderen", vertelt Manon Zwakenberg van Sportservice Doetinchem, een van de organisatoren achter de instuif. "Enerzijds de beweging die ze krijgen, maar ook om met vriendjes en vriendinnetjes in contact te zijn. Het even weer naar buiten gaan, het ergens naartoe kunnen zorgt voor meer vrijheid en vooral veel plezier denk ik." Kinderen konden bij de atletiekvereniging onder meer een estafette doen en door het bos lopen. De jongeren zaten al langere tijd stil en dat vonden ze maar niks. "Ja, saai", vertelt een van de deelnemers. "Normaal ga je gewoon sporten, maar dat kon opeens niet meer."

Maar om te kunnen blijven sporten, moeten zowel de jeugd als hun ouders zich houden aan de door het RIVM opgestelde maatregelen. Zo is er in Doetinchem een factsheet verspreid waar mensen rekening mee moeten houden. "Over het algemeen wordt er goed mee omgegaan", denkt Zwakenberg. "Ouders en kinderen zijn blij dat er weer gesport mag worden, daarbij nemen ze de maatregelen in acht. Ze weten dat dit de enige manier is dat er weer gesport kan worden."

Andere doelgroepen
Het plezier spatte er vrijdagochtend vanaf en dat zorgt ervoor dat de medewerkers van Sportservice Doetinchem niet kunnen wachten om ook weer met doelgroepen van boven de achttien jaar aan de gang te gaan. Toch moeten daar vooralsnog andere oplossingen voor worden gezocht. "Iedereen wil het liefst zo snel mogelijk aan de slag, maar we hebben geen keuze", zegt Zwakenberg, die overlegt met verenigingen over wat wel mogelijk is. "We moeten vooral creatief zijn over hoe we ze wel in beweging kunnen krijgen."

Foto: REGIO8

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Emmerich pakt fietspad vanuit Nederland aan

Eveline Zuurbier | 8 okt 2025 16:45

Lees ook

OM en Politie adviseert Bronckhorst: Geen publiek bij raadsvergadering over asielopvangen

De besluitvormende raadsvergadering over de asielopvangen in Bronckhorst is donderdag 16 oktober all...

Vastgelopen vrachtwagen blokkeert Drieheuvelenweg in 's-Heerenberg

De Drieheuvelenweg in ’s-Heerenberg was tijdelijk geblokkeerd door een vrachtwagen die vaststond. De...

Keijenborg krijgt nieuwe sportieve impuls met De Tilder: 'Er is veel meer aanloop'

Onder luid gejuich en gejoel werd zaterdag 11 oktober de multifunctionele accommodatie in Keijenborg...

Bestuurder gewond bij eenzijdig ongeval Wehl

Bij een eenzijdig ongeval in Wehl is maandagochtend een persoon gewond geraakt. De politie verwacht ...

Auto botst op stilstaande vrachtwagen bij eenzijdig ongeval in Doetinchem

Bij een eenzijdig ongeval op de Melkweg in Doetinchem is zondagmiddag een auto met vier inzittenden ...

Auto belandt op de kop in een sloot bij Azewijn

Een automobilist is zaterdagmiddag op de Burgemeester van Breemenweg in Azewijn met zijn auto op de ...