Ulft, Netherlands

Kinderen plaatsen wildspiegels in Sinderen

Aan de rand van het Idinkbos in het buitengebied van Sinderen zijn zaterdag door kinderen met de hulp van de Wildbeheereenheid Wisch vijf reflectoren geplaatst. Vijftig reeën worden jaarlijks doodgereden in de voormalige gemeente Wisch, reden voor Seph, Vyron, Vanille en Vince om in actie te komen.
Kevin ten Dolle | 10 februari 2021 15:21 | Aangepast op 10 februari 2021 15:21

"We plaatsen de spiegels omdat we willen dat de herten terugkeren in het bos en niet op de weg gaan staan", aldus Vanille, die hoopt dat de reflectoren ook een signaal afgeven naar automobilisten: "We hopen dat mensen zien dat het niet goed is als je hard rijdt." Ruud Huls van de Wildbeheereenheid Wisch is blij dat dat de kinderen zo begaan zijn met de dieren: "Dat is hartstikke mooi om te zien en dat wilden we graag ondersteunen." Daarmee doelt Huls op de brief die de kinderen eerder schreven aan aan burgemeester Otwin van Dijk. Die brief resulteerde in het plaatsen van een waarschuwingsbord door de gemeente. De wildbeheereenheid besloot aan te haken en de kinderen uit te nodigen om de spiegels te plaatsen.

De geplaatste reflectoren hebben volgens Huls een waarschuwend effect voor dieren die willen oversteken: "Als er een auto komt aangereden, dan reflecteert het licht van de koplampen naar de zijkanten, het bos of het weiland in. Als reeën daar dan staan, dan lopen ze er van weg in plaats van dat ze de weg nog oversteken. Met deze nieuwe spiegels hebben we op andere plekken al goede resultaten gezien." De plek is volgens Huls goed gekozen, want bij het Idinkbos verongelukt regelmatig een ree: "Ieder jaar verongelukt hier wel een ree op deze weg. Daarnaast hopen we dat automobilisten zich aan de snelheid houden, zodat ze meer tijd hebben om te reageren als er toch een dier oversteekt."

Foto: REGIO8

Lees ook

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...

Het mag van de burgemeester constructiever en zakelijker in de Lochemse raadszaal

ACHTERGROND / Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Het is een cliché dat opgeld doet voor de gemeenteraa...

Bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen afgebrand

Een bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen heeft in de nacht van maandag op dinsdag vlam...

Vrouw met breiwerk kijkt op tijdens schorsing debat golfclub: ‘Is het gestopt?’

De aangekondigde schorsing is haar blijkbaar ontgaan. Ze kijkt maandagavond verbaasd op van haar bre...

‘Willem, succes!’ Fractievoorzitter Datema van CDA Lochem verhuist naar Groningen

“Willem, succes!” Dit waren maandagavond de laatste twee woorden die Henk Datema voor de microfoon i...